Ваше місто Вінниця?

  Групи крові: міфи та реальність

  2
  12141 переглядів
  Групи крові: міфи та реальніст

  Те, що існує чотири групи крові, знають всі. Але не всі знають, як це враховується при переливанні крові. І не всі знають, з якою групою крові народиться дитина, якщо у батьків вона однакова.

  Найбільше трапляється людей з другою та третьою групою крові, рідше – з першою, ще рідше – з четвертою. Та якщо раніше побутувала думка, що четверта група – найрідкісніша, то нині над цим варто замислитися, адже таких „рідкісних“ вже досить таки багато. І якраз ті, у кого ця група крові, є універсальними реципієнтами – їм для переливання підходить кров будь-якої групи. А от перша є універсальним донором – вона підходить всім. Та у медицині намагаються дотримуватися такого принципу: переливати донорську кров реципієнту з такою ж групою.
  Цікаві факти про групи крові, резус-фактор та спадковість розповіла завідувачка клінічно-діагностичною лібораторією поліклініки №1 Світлана Музика.
  - Існує чотири групи крові – 0(І), А(ІІ), В(ІІІ) і АВ(ІV). В медичному сенсі говорити, яка краща або яка гірша, не можна. Нині є багато розмов про те, що перша група – найдавніша, а черверта – наймолодша, але виникає питання: а чи досліджував це хтось? - каже Світлана Миколаївна.
  Різняться між собою такі групи за наявністю аглютиногенів у крові чи плазмі. Саме ці речовини викликають склеювання, а тому при переливанні необхідно це враховувати. Адже якщо еритроцити крові донора звертаються плазмою реципієнта, то кров перестає переносити кисень. Тож перед тим, як проводити маніпуляції, пов'язані з кров'ю, обов'язково визначається група крові пацієнта.
  Побутує думка, що якщо у батьків однакова група крові, то дитина народиться з відхиленнями. Та це далеко не так.
  - Це все не більше, аніж вимисли. Однакова група крові аж ніяк не впливає на це, - каже Світлана Миколаївна.
  Дізнатися, яка група у пацієнта, потрібно швидше лікарю, ніж йому. Такі знання необхідні при невідкладних і важких станах, як-то операція чи переливання крові.
  Раніше для того щоб визначити групу, вдавалися до застосування спеціальної сироватки. Нині ж на службі в медицини є спеціальні тест-реагенти, які дозволяють визначити, яка кров у пацієнта, всього за три хвилини.
  Резус – це компонент (ліпопротеїд), що присутній у крові 85% людей. Їх називають резус-позитивними. У інших він відсутній, а тому вони резус-негативні. З негативним резусом дитина може народитися не тільки у тих батьків, у яких резус-мінус, але і якщо у одного з батьків резус негативний.
  Існує таке поняття, як резус-конфлікт, коли у резус-негативної матері при виношуванні резус-позитивної дитини виробляються антитіла – організм матері сприймає дитину як чужорідний білок. Та сучасна медицина з цим вміє боротися.
  Сьогодні досить поширеними є дієти, підібрані за групою крові. Та не всі фахівці з цим погоджуються. Так само, як і не всі беруться сказати, наскільки достовірною є інформація про те, що групи крові сприяють схильності до тих чи інших хвороб. І лише можуть психологи можуть сказати, чи справді групи крові впливають на характер людини.

  Довідка
  Перша група. Якщо у матері і у батька перша група крові, то у дитини буде тільки перша група. Якщо у матері перша група, а у батька – друга, то імовірність отримання і першої, і другої групи у дитини – 50%. Аналогічна ситуація, коли у матері перша група, а у батька – третя. Поєднання материнської першої групи та батьківської четвертої призведе до того, що народиться дитина або з другою, або з третьою групою.
  Друга група. Якщо у матері і у батька друга група крові, то 75% ймовірність того, що народиться дитина з другою групою, і лише 25% - першої. Цікава ситуація виникає, коли у матері друга група, а у батька третя – дитина може народитися з будь-якою групою крові. Третя група. Мати з третьою групою, а батько з четвертою можуть народити дитину як з другою, так і третьою, і четвертою групами крові. Поєднання третьої групи у двох батьків у 75% призводить до народження дитини з третьою групою та у 25% - з першою.
  Четверта група. Материна перша і батькова четверта дають ймовірність народження дитини з будь якою групою, крім другої, а поєднання двох четвертих – крім першої. Та ймовірність отримання дитиною такої ж групи, як в батьків, у останньому випадку – 50%.
  Інформаційна служба газети „Діловий тижневик „ВСІМ“

  Читають зараз: 1
  (2)
  Коментарі
  Мари
  Я не погоджуюся з тим,що якщо в матері 1 група крові,а у батька 4,то в дитини не може бути 2 групи.В моїй сім'ї саме так і є,що в мене 2 група крові.
  иси
  сиси

  Читайте також

  У Хмельницькому медики зробили подарунок колегам у батальйон територіальної оборони
  20 червня 2014
  2
  Зібравши необхідні кошти, купили електрогенератор.
  Щоб контролювати екзему, наберіться терпіння
  19 червня 2014
  Серед багатьох захворювань шкіри екзема є однією з найпоширеніших. Вражає хвороба людей у будь-якому віці, часто зустрічається і у маленьких дітей. Протікає доволі тривалий проміжок часу, при цьому періоди затихання симптомів чергуються із загостреннями
  У Хмельницькому росте рослина, яка загрожує життю
  18 червня 2014
  З потеплінням хмельничани масово відвідують природу. Та мало хто знає, що на них там може очікувати борщівник – густі небезпечні зарості, які видно здалека. Лікарі застерігають: від цієї рослини треба триматися якнайдалі
  Професія медика – це цілодобова праця, яку неможливо покинути
  15 червня 2014
  4
  Напередодні професійного свята журналісти газети «ВСІМ» завітали до Хмельницької міської лікарні, де працюють 178 лікарів та 454 медсестри. Медпрацівники розповіли, за що вони люблять свою роботу і як відпочивають після чергувань. Для них це – покликання, без якого вони не уявляють свого життя.
  Є родимки – уникайте палючого сонця
  10 червня 2014
  Кажуть, що чим більше у людини на тілі родимок, тим вона буде щасливішою. Лікарі спростовують цю приказку, адже дуже часто саме родимки є першопричиною появи у людини такого небезпечного для життя захворювання як меланома
  Фітнес і дієта не подіють на ожиріння без консультації лікаря
  07 червня 2014
  Лікування ожиріння не має нічого спільного з популярними дієтами, типами харчування та фітнес-програмами. Вони ефективні на стадії передожиріння або в крайньому випадку на першій стадії.
  Солодке, недосипання та стреси загрожують ожирінням
  07 червня 2014
  Ожиріння – це дуже підступна хвороба, яка може почати розвиватися за таких причин як: стреси, неправильний спосіб життя, або спадкова схильність. До ожиріння обов’язково приєднуються і інші захворювання: цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, варикоз, артроз
  Грижа – «шишка», яку потрібно вирізати
  24 травня 2014
  У весняно-літній період люди інтенсивно працюють у полі та на своїх присадибних ділянках. Переоцінивши свої фізичні можливості, вони заробляють грижі. Тому у цей час хірургам доводиться готувати інструменти, аби лікувати хворих, яких традиційно більшає
  Великі неприємності від маленького кліща
  22 травня 2014
  Розпочався сезон пікніків та активних прогулянок на природі. І часто дорослі, діти та їхні домашні улюбленці повертаються з відпочинку не одні, а з небажаними і небезпечними «друзями». Найбільш розповсюджені з них – кліщі
  Хмельничанам презентували соціальну ініціативу «Відкриті двері материнства» (НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ)
  16 травня 2014
  13 травня кращі фахівці медичного центру «Мать и дитя» презентували хмельничанам соціальну ініціативу «Відкриті двері материнства». Основне її завдання - підтримка сімейних пар, які з тих чи інших причин не можуть мати дітей, і вирішення проблеми безпліддя.
  Отит може тривати роками
  04 травня 2014
  Температура, сильний біль у вусі, погіршення слуху – ознаки отиту, запалення вуха. При своєчасно розпочатому лікуванні людину можна позбавити від страждань без неприємних наслідків. А от запущена хвороба може призвести до втрати слуху та навіть запалення мозку
  Молочницею хворіють всі: чоловіки, жінки і навіть діти
  03 травня 2014
  Троє з чотирьох жінок щонайменше один раз у своєму житті стикалися з такою неприємною хворобою як молочниця, або, як її називають гінекологи, вагінальний кандидоз. Саме по собі захворювання не пройде, так само не вдасться його вилікувати без допомоги лікаря

  Найчастіше коментують

  Червонюка оштрафувала хмельницька податкова. Заступилися журналістка з Рівного і псевдо-«Правий сектор»
  3 дні тому
  158
  Кілька десятків людей, що назвалися «Правим сектором», під керівництвом редактора газети рівненського «Льонокомбінату», що належить бізнесмену Олегу Червонюку, вимагали відставки головного податківця.
  У Хмельницькому матері вийшли на майдан, щоб отримати виплати на дітей
  2 дні тому
  22
  На майдані Незалежності зібралося близько півсотні матусь. Жінки вимагають виплатити їм допомогу при народженні дитини.
  Хмельницький нардеп Сабій другий день б'ється у Верховній Раді: лупцює регіоналів та комуністів (ВІДЕО)
  вчора 12:13
  17
  Народний депутат України від Хмельниччини Ігор Сабій другий день поспіль на сесійних засіданнях Верховної Ради разом з колегами по партії пускає в хід кулаки.
  Справа Червонюка: 25 липня чергове засідання у Хмельницькому апеляційному суді
  сьогодні 09:05
  13
  Розгляд справи по смертельній ДТП за участі сина депутата Дмитра Червонюка у апеляційному суді призначено на 25 липня.
  У Хмельницькому громадське ТБ з’явиться, але не на базі "Поділля-центр"?
  вчора 10:47
  8
  Члени Громадської Ради при Хмельницькій ОДА звернулися до Петра Порошенка, Олександра Турчинова та Арсенія Яценюка аби зберегти ОДТРК "Поділля-центр"
  В Хмельницькій області призвуть 1650 осіб (ВІДЕО)
  сьогодні 14:09
  7
  За якими критеріями відбиратимуть призовників, наразі невідомо. Ті, хто отримав повістки має з’явитися у військкомати за місцем прописки та пройти військово-лікарську комісію.
  В Україні оголосять часткову мобілізацію. Нардепи ухвалили указ Порошенка
  2 дні тому
  7
  Верховна Рада України 232 голосами схвалила указ Президента України Петра Порошенка про часткову мобілізацію. Новобранці замінять на службі тих, хто чекає на ротацію.
  Громадська рада Хмельницької ОДА вступилася за Пруса
  2 дні тому
  4
  Представники громадської ради хотіли почути від правоохоронців чому вони не захистили першу особу області від побиття просто у стінах адміністрації 2 липня.
  У АТО на Сході загинуло ще два спецпризначенці з хмельницького полку
  3 дні тому
  4
  У зоні Антитерористичної операції загинуло двоє бійців з 8-го окремого полку спецпризначення.
  Поясніть іноземцям, чому збили мирний літак
  3 дні тому
  4
  Михайло Саакашвілі в ефірі “Шустер Live” порадив: оскільки на Заході суспільна думка відіграє суттєву роль, прості українці повинні заходити в соціальні мережі та формувати її для громадян Заходу. Ми просимо всіх, у кого є можливість, пояснювати іноземцям, що тут в нас відбувається. Адже російська пропаганда діє і на Заході, тож не завжди люди там отримують об’єктивні новини. Окрім соціальних мереж, інформацію також можна розміщувати на сайтах закордонних ЗМІ у формі коментарів. Якщо хочете, можете використовувати наш текст, що наведений нижче. Денис та Андрій Шашенок

  Найчастіше читають

  Червонюка оштрафувала хмельницька податкова. Заступилися журналістка з Рівного і псевдо-«Правий сектор»
  3 дні тому
  158
  Кілька десятків людей, що назвалися «Правим сектором», під керівництвом редактора газети рівненського «Льонокомбінату», що належить бізнесмену Олегу Червонюку, вимагали відставки головного податківця.
  У АТО на Сході загинуло ще два спецпризначенці з хмельницького полку
  3 дні тому
  4
  У зоні Антитерористичної операції загинуло двоє бійців з 8-го окремого полку спецпризначення.
  У Хмельницькому на «зебрі» збили дитину
  3 дні тому
  3
  11-річний хлопчик переходив дорогу біля поліклініки №2 по пішохідному переходу на «зелений».
  Фото дня: нардеп Сабій поліз у бійку з регіоналами у Верховній Раді
  2 дні тому
  У Верховній Раді знову бійка. Свободівці хотіли відлупцювати депутата від Партії регіонів Миколу Левченка. Останній заявив, що мирний план Президента України Петра Порошенка провалено.
  У Донецьку йде бій: щонайменше четверо загиблих
  3 дні тому
  У Донецьку йде бій, в результаті артобстрілу міста є загиблі та постраждалі.
  На подвір’я хмельничанина кидали «коктейлі Молотова»: загорілося два авто
  2 дні тому
  3
  «Volkswagen Tiguan» та «Toyota Prado» спалахнули о четвертій ранку від запальної суміші, яку невідомі перекинули через паркан на подвір’я будинку приватного підприємця.
  На хмельницькому залізничному вокзалі шукають вибухівку
  3 дні тому
  Хвиля телефонних "замінувань" дісталася Хмельницького. На залізничному вокзалі екстрені служби шукають вибухівку, працівників та пасажирів евакуювали.
  У Хмельницькому матері вийшли на майдан, щоб отримати виплати на дітей
  2 дні тому
  22
  На майдані Незалежності зібралося близько півсотні матусь. Жінки вимагають виплатити їм допомогу при народженні дитини.
  Таксист однієї з хмельницьких служб "кришував" повій
  2 дні тому
  40-річний чоловік шукав клієнтів проституткам та отримував за свої послуги третину заробітка останніх.
  В Україні оголосять часткову мобілізацію. Нардепи ухвалили указ Порошенка
  2 дні тому
  7
  Верховна Рада України 232 голосами схвалила указ Президента України Петра Порошенка про часткову мобілізацію. Новобранці замінять на службі тих, хто чекає на ротацію.
  Найчастіше коментують
  Дивитись всі >
  Найчастіше читають
  Дивитись всі >

  Від Читачів

  Дивитись всі >

  БЛОГИ

  Всі блоги >

  ВСІМ

  Президент України Петро Порошенко пропонує перейменувати існуючі області на регіони. Виходить, Хмельницька область перетвориться на Хмельницький регіон. А яка назва більше подобається вам?
  • Мене і область влаштовує, не потрібно нічого змінювати
  • Хмельницька губернія
  • Хмельницьке воєводство
  • Хмельницька земля
  • Хмельницький край
  • Хмельницький регіон
  • Хмельницький округ
  • Хмельницьке князівство
  Голосувати
  Президент України Петро Порошенко пропонує перейменувати існуючі області на регіони. Виходить, Хмельницька область перетвориться на Хмельницький регіон. А яка назва більше подобається вам?
  Мене і область влаштовує, не потрібно нічого змінювати
  47.26%
   
  Хмельницька губернія
  3.48%
   
  Хмельницьке воєводство
  6.16%
   
  Хмельницька земля
  2.68%
   
  Хмельницький край
  15.13%
   
  Хмельницький регіон
  8.70%
   
  Хмельницький округ
  3.75%
   
  Хмельницьке князівство
  12.85%
   
  Всього голосів: 747

  Погода

  вологість:

  тиск:

  вітер:

  Розсилка новин

  Ретро

  Сто років тому у Проскурові тротуар замінювали дошки, а візник був лише один

  Сто років тому у Проскурові тротуар замінювали дошки, а візник був лише один
  - Вигляд Проскурова був страшенним, багнюка по коліно; будиночки маленькі, глинобитні, сирі та запущені, - 100 років тому так починався майже кожен опис...

  Від радянського Проскурова до патріотичного Хмельницького

  Від радянського Проскурова до патріотичного Хмельницького
  Хмельницький позбувається символів старого комуністичного режиму. На заміну вшанування більшовицьких діячів приходить ера увіковічення патріотів Украї...

  Події

  У Хмельницькому визначили кращого кухаря

  У Хмельницькому визначили кращого кухаря
  Цьогоріч у конкурсі за звання кращого боролися п'ятеро закладів, які на розсуд журі представили свої кулінарні шедеври. Серед яких були смачні та незвичні...

  На ХАЕС тренуються ліквідовувати аварії

  На ХАЕС тренуються ліквідовувати аварії
  Згідно з графіком у четвер, 24 липня, на Хмельницькій атомній електростанції проводиться протиаварійне тренування.

  В Хмельницькій області призвуть 1650 осіб (ВІДЕО)

  В Хмельницькій області призвуть 1650 осіб (ВІДЕО)
  За якими критеріями відбиратимуть призовників, наразі невідомо. Ті, хто отримав повістки має з’явитися у військкомати за місцем прописки та пройти військово-лікарську...

  У Хмельницькому заради військових збирають віче

  У Хмельницькому заради військових збирають віче
  У неділю, 27 липня, хмельничан просять прийти на майдан на віче. Зібрання пройде під гаслом «Все для фронту! Все для перемоги!».

  Ми у соц. мережах