Допомога після пологів. Що можуть отримати хмельничанки, які народжуватимуть в липні

Допомога після пологів. Що можуть отримати хмельничанки, які народжуватимуть в липні
Фото ілюстративне
  • Вже понад рік жінки після пологів отримують різну допомогу.
  • Одні мають пакунок малюка, а іншим видають довідку про його неотримання. 
  • В останньому випадку новоспечена мама може розраховувати на грошову компенсацію.
  • Дізналися, що можуть отримати хмельничанки, які народжуватимуть в липні.

Коробку-колиску з одягом, засобами гігієни та іграшками почали видавати українкам після пологів у 2018 році. Протягом двох років її видавали новоспеченим батькам. Ті були такою допомогою задоволені. Про це казали журналістці vsim.ua під час виписки з міського перинатального центру. Тепер пакунок малюка жінки жартома називають “примарним”. Адже він то з’являється  у медзакладах, то знову зникає. 

Вже у 2020 році закупівлю одноразової натуральної допомоги скасували. Причина - не допущення до тендеру учасників, які хотіли освоїти виділені на бебі-бокси кошти. Вони звернулися до Антимонопольного комітету України. Таким чином закупівлю було скасовано. Тож у перинатальних центрах України матусям роздавали ті пакунки, що залишилися у них в наявності. У Хмельницькому таких вистачило не надовго. 

Скасували закупівлю для “Пакунка малюка”: скільки бебі-боксів залишилося  для хмельницьких матусь : 13:07:2020 - vsim.ua
Фото з архіву редакції

Згодом у Мінсоцполітики України розробили проєкт, що полягає у виплаті грошової компенсації. Про всі умови її отримання ми розкажемо далі. 

Авторизуйтесь і читайте 3 статті безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "vsim.ua". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Ми віримо в те, що незалежна журналістика, як і всяка праця, заслуговує на справедливу оплату. Підпишіться на один з трьох преміум-пакетів та читайте всі найкращі статті. А три статті щомісяця ви зможете прочитати безкоштовно після авторизації.

redactor
Максим Фарина,
Головний редактор vsim.ua

keyboard_arrow_up