В Україні вимагають скасувати нові металеві монети

В Україні вимагають скасувати нові металеві монети
Фото НБУ
 • Відповідну петицію зареєстрували на сайті президента. 

 • Автор ідеї зазначає, що гроші надто важкі та займають багато місця.

 • А ще, за його словами,  “вони всіх дратують”.

Навесні 2019 в Україні з'явилася оновлена металева монета номіналом 1 гривня. Вона суттєво відрізняється від старого аналога і за сріблястим кольором, і за меншим розміром. Разом з нею до обігу ввели аналогічну монету у 2 гривні. Згодом з'явилися металеві номінали в 5 та 10 гривень. З моменту запуску першої монети не минуло й року. Проте українці вже просять прибрати всі копійчані гроші з обігу. 

Нещодавно на сайті президента зареєстрували відповідну петицію. Її автор, Андрій Винниченко, свою вимогу аргументує тим, що монети дорогі у виготовленні, непрактичні, займають багато місця та у великій кількості багато важать.

"А ще вони всіх дратують. Крім нумізматів", – стверджує автор петиції.

"Прошу прибрати з грошового обороту всі монети. Скільки можна знущатися над людьми? Особливу увагу хочу звернути на монети цінністю в гривню і більше. Я не знаю жодної людини, яка була б задоволена введенням цих монет в грошовий обіг. Навіть в маршрутних таксі часто лайка через те, що хтось не хоче отримати здачу монетами, а водій відповідає, що йому вони теж не потрібні. Приберіть з обігу всі ці монети та замініть їх паперовими аналогами", – додає Андрій Винниченко.

Петиція набрала 67 голосів з необхідних 25 тисяч.

Опитування

А вам подобаються металеві гроші?

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (104)
 • Alena Nivievskaya

  Маленькі, важко діставати з гаманця.
 • Chipset

  Раз людям не нравится зачем их шлёпать и запускать в оборот.Пусть для нумизматов и шлёпают а сэкономленные деньги пустить на повышение защиты бумажных денег.Пора давно уже печатать деньги с встроенной гибкой RFID картой сначала хотя бы для больших номиналов.Подделать такие банкноты практически невозможно.Но сразу же понадобятся   недорогие детекторы банкнот для идентификации подлиности.Затраты немалые но переход на электронные банкноты неизбежен.

  Мастер Автополив reply Chipset

  Жжошь. В стране, где с 8 до 28 за один год, делать такие деньги?
 • Геннадий

  монета маленькая теряется и 1 и 2 гривни почти одинакова очень не удобно.
 • Александр Яремчук

  Дайте дурню папірець най радіе
Найчастіше Найчастіше
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up