В Уряді хочуть зробити іноземну предметом мультитесту на вибір: деталі

Пропонують два тестування на НМТ — одне з обов’язкових предметів, а на друге із дисциплін за вибором.
У парламенті зареєстрували законопроект, в якому пропонується зробити обовʼязковими предметами національного мультитесту лише українську мову та математику, а інші два предмети запропонувати учасникам НМТ на вибір. Про це повідомляє Освіта.UA.
Розробили такий документ голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій та група народних депутатів. Він є альтернативою до того, який запропоновали в МОН, щодо форми проведення мультитесту в 2023 році.
Що пропонують
У законопроекті пропонують визначити, що кожен вступник має скласти два тести на НМТ.
Перший – із двох обов'язкових предметів (українська мова та математика), однаковий для всіх.
Другий тест – хочуть зробити із двох предметів за вибором:
-
перший предмет – на вибір історія України / одна з іноземних мов
-
другий предмет – на вибір хімія / фізика / біологія / географія або історія / іноземна мова (якщо їх не обрали як перший предмет).
Відтак, на відміну від схеми запропонованої МОН, яка передбачає проведення обов'язкового тесту з 4-х предметів – української мови, математики, історії України та іноземної мови, альтернативним законопроектом запропонована полегшена модель мультитесту. Вона не передбачає обов'язкового складання історії або іноземної мови.
А ви би обрали іноземну на мультитест?
Зміни продиктовані війною
Співавторка законопроекту нардепка Наталія Піпа додає, що така ініціатива виникла через неможливість нормального навчання у сьогоднішніх умовах.
— Попри те, що я завжди була за максимальне навчання, зараз, розуміючи умови війни, перебування у бомбосховищах і подекуди неможливість навчання навіть онлайн, вважаю, що важливо залишити для обов'язкового тестування меншу кількість навчальних предметів, натомість більше дати за вибором учасників тестування, – каже Піпа.
Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розглядає проведення національного мультипредметного тесту як альтернативу традиційному ЗНО у 2023 році. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
МОН не може планувати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у традиційному форматі через безпекову складову та труднощі логістики. З огляду на це, національний мультипредметний тест буде удосконалений. Тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів.
Читайте також: