Сьогодні, 24 травня, відзначають день святих Кирила і Мефодія, який більше відомий як День слов'янської писемності й культури. Вважають, що вона зародилася в IX столітті. А свято ввели на честь її творців.
Як відомо, брати Кирило і Мефодій проживали в Греції та походили зі знатного роду. Вони були ченцями. Впродовж багатьох років вони створювали свою абетку.
Новий алфавіт отримав назву "кирилиця". Нову абетку створили на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему.
Слід зауважити, що святкували день пам'яті святих братів ще здавна, але під впливом різних історичних і політичних обставин, свято було забуте. Лише у 1863 році на Русі прийняли постанову про святкування пам'яті святих Кирила й Мефодія.
До слова, у середньовічній Європі слов'янська мова була третьою мовою після грецької та латинської, за допомогою якої поширювалося слово Боже. А просвітницька діяльність Кирила та Мефодія мала всеслов’янське значення: вони підняли освіту і спільну культуру слов’янських народів та заклали тим самим основи церковнослов’янської писемності, фундамент усіх слов'янських літератур.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.