Археологи почали розкопки древнього кургану на Хмельниччині (ФОТО)

Археологи почали розкопки древнього кургану на Хмельниччині (ФОТО)
Фото: Укрінформ
 • За гіпотезою, курган — скіфського періоду або доби бронзи.

У селі Маліївці, що у Кам'янець-Подільському районі, об’єднана археологічна експедиція почала дослідження древнього кургану. Розкопки проводять студенти й науковці Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Про це пише Укрінформ.

Директорка Малієвецького обласного історико-культурного музею Анастасія Донець розповіла, що на території Новодунаєвецької громади, куди входять і Маліївці, є 17 курганів.

Відео дня

У громаді є 17 курганів. Але цей давно мене притягував, наче магніт. Попередня гіпотеза, що курган — або скіфського періоду, або доби бронзи. Відповідь про датування буде за результатами археологічних досліджень. Сподіваюсь, знахідки будуть історично цінними, а може, хоч це і жарт, вдасться знайти й поховання скіфського царя з конем”, – сказала ініціаторка розкопок.

Як зауважила Анастасія Донець, курган має вигідне розташування – одразу біля дороги, а отже результати розкопок і їх збереження можуть стати підсиленням туристичного потенціалу Малієвець.

Директорка закладу розповіла, що студентів, які поєднують експедицію з навчальною практикою, та їх наукових керівників поселили у пристосованому приміщенні музею. А в ніч перед початком робіт на кургані провели своєрідний ритуал посвячення студентів у археологи – палили багаття й “просили древні світи відкрити свої таємниці в ім’я науки”.

Зараз на місці розкопок знімають верхній шар. Перші результати дослідження сподіваються отримати за декілька днів.

Читайте також: Хмельницькі села, яких уже немає. Де вони були та що про них відомо

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (5)
 • Сергій Галушка

  Через кілька місяців чи пів року знайдете цих вандалів мародерів дохлими ,крім того що там магією засране так щей мертвих чіпати будуть за що і заплатять.

  Сергій Галушка reply Сергій Галушка

  Andrii Trey  видно ти забув приняти

  Andrii Trey reply Сергій Галушка

  Сергій Галушка  які конкретно препарати Ви вживаєте і як часто ?

  Читач90 reply Сергій Галушка

  Що ти куриш?

keyboard_arrow_up