Хмельниччина долучається до проєкту «Сади Перемоги». Що про це відомо

Хмельниччина долучається до проєкту «Сади Перемоги». Що про це відомо
Ілюстративне фото
 • В Україні запускають масштабну ініціативу «Сади Перемоги».

 • Як відволіктись від психологічного тиску війни і забезпечити продуктами харчування свої родини, сусідні регіони, ЗСУ?

Окупанти цілеспрямовано знищують інфраструктуру, яка забезпечує продовольчу безпеку України, обстрілюють нафтобази, мінують поля, перешкоджають сільськогосподарським роботам. Українці мають гідно відповісти на цей виклик ворога. З цією метою запроваджено всеукраїнську ініціативу “Сади Перемоги”. В її межах громадяни та домогосподарства зможуть отримати консультаційну підтримку з ведення ефективного городництва, зберігання та переробки вирощеної продукції. Всеукраїнська ініціатива “Сади Перемоги” передбачає також комунікаційні заходи, спрямовані на заохочення кожної українки та українця долучитися до вирощування овочів, фруктів, зернових вдома.

Війна, розв’язана Росією в Україні, призводить до продовольчої кризи в країні. За попередньою оцінкою Програми розвитку ООН, внаслідок війни майже 30% населення України потребуватиме життєво необхідної гуманітарної допомоги. Близько 18 млн. осіб безпосередньо зіткнеться з наслідками військових дій, а понад 7 млн. стануть внутрішньо переміщеними особами.

У 2022 році Україна може недоотримати близько 42% щорічного врожаю зернових і зернобобових; 53% гречки; 68% помідорів; 36% картоплі, 46% цибулі; 38% моркви; 45% огірків, 32% капусти; 35% буряків та багатьох інших культур, що вирощувалися на території країни. Вірогідно, що третина українців матимуть проблеми з отриманням достатньої кількості харчових продуктів – і це реальна загроза, яка вимагає швидкої та дієвої відповіді.

Відео дня

Започатковано ініціативу “Сади Перемоги” 29 березня Міністерством розвитку громад та територій України і Міністерством аграрної політики та продовольства України спільно з Проєктом міжнародної технічної допомоги «Супровід урядових реформ в України» (SURGe), що впроваджується Alinea International за фінансової підтримки Уряду Канади.

Експерти Проєкту SURGe представили рекомендації для територіальних громад щодо впровадження ініціативи «Сади Перемоги». Першими кроками до самозабезпечення громад харчовими продуктами мають стати:

Як зазначив заступник міністра Міністерства розвитку громад і територій Іван Лукеря, «Сади Перемоги» - це про самозайнятість сотень тисяч людей, відволікання від психологічного тиску війни і забезпечення продуктами харчування своїх родин, сусідніх регіонів, всіх служб, що перебувають на передовій.

Хмельницька обласна військова адміністрація долучається до реалізації ініціативи «Сади перемоги» в області і закликає громади долучитись до ініціативи «Сади Перемоги».

Окрім того, дозволено фінансувати за кошти місцевих бюджетів придбання насіннєвого матеріалу, мінеральних добрив, засобів захисту рослин, послуг, пов’язаних з виробництвом сільськогосподарської продукції

Більше інформації про ініціативу «Сади Перемоги» можна дізнатися за посиланням: https://www.sadyperemohy.org.

Нагадаємо, що тільки у Хмельницьку ОТГ з зон бойових дій переїхали близько 29 300 переселенців. Це дані міської ради станом на сьогодні, 31 березня. Додамо також, в область вже евакуювалися три підприємства, а ще 35 мають намір це зробити. Більше про це в окремому матеріалі.

Підготувала Ірина Олійник.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (8)
 • Мазур Надежда

  Доброго вечора! Підкажіть, будь ласка. Де можна придбати сітки, щоб огірки по них плели догори?
 • Інна Інна

  А чому тільки переселенцям? Не думаю що ті які шукають квартири з євроремонтами і усіма зручностями захотят працювати на землі, вони і в села їхати не хотят

  Інна Інна reply Інна Інна

  Natalka Sereda

  Інна Інна reply Інна Інна

  Natalka Sereda а я хочу вирощувати усе, але нажаль не має так багато землі, просто обожнюю землю, грядочки з різними овочами, усе вирощене своїми руками

  Natalka Sereda reply Інна Інна

  Інна Інна не можу не погодитись) я, особисто, теж наважилась на шпинат))

  Інна Інна reply Інна Інна

  Natalka Sereda це дуже добре👍👍👍

  Natalka Sereda reply Інна Інна

  Інна Інна це для всіх) цей проект консультує фермерські господарства, але в період війни вони закликають усіх приєднуватися)
 • Новини Хмельницького на vsim.ua

  ‼️Коротко про головне — долучайся до нашого Telegram-каналу: https://t.me/vsimnews

keyboard_arrow_up