Найменшому учаснику 4 роки, найстаршому - за 35.
У Хмельницькому молодіжному парку сьогодні, 22 травня, з 10 до 13 години тривав фольклорно-етнографічний фестиваль “Благослови, мати, весну закликати”. Вперше його організувала Національна скаутська організація України в Хмельницькому “Пласт”.
Відкривали фестиваль музичні колективи - дитячий зразковий фольклорний колектив “Берегиня”, зразковий фольклорний колектив “Веселка” та студенти музичного відділення педакадемії.
Далі у програмі - майстерки. Художниці малювали з дітьми картини та розмальовували одяг. Крім того, був невеликий ярмарок - показували та продавали прикраси й кераміку.- Взагалі фест має весняну тематику. На меті - відродження українських традицій. В основному традицій Поділля. Нам цікаво залучити чим більше містян, не лише наших пластунів, але і громаду міста. На жаль, вітряно і ми не можемо писати писанки. Наступного року маємо на меті розширити цей фестиваль і хочемо залучати більше людей. Нам було цікаво і дітям, і дорослим водити кривий танець, співати гаївки. Так само грати весняни ігри - “чижик”, або “сію мак”, вони цікаві не тільки дітям, а й дорослим, - розповідає керівниця Хмельницького осередку “Пласт” Оксана Панчук
Можуть стати пластунами містяни будь-якого віку. Найменшим “пташаткам” 4 роки, від 18 років - це “старшопластунство”, від 35 років - “сеньйори”, до 11 років - “новак/новачка”, після 11 років - “юнак/юначка”.
- Організація сприяє саморозвитку і самовихованню молоді на засадах християнської моралі. Діти, приходячи у пласт, занурюються в атмосферу пластування. Вони себе відчувають абсолютно вільно. Це діти, які можуть розвиватися, та досягати вершин. По-перше, це дружня тусовка, здорове середовище. Кожен за інтересами може знайти собі будь-що, що його цікавить. Чи це етнопластування, чи це ровер, чи це кінне пластування. Ми намагаємось залучити дітей до всього. Допомогти дитині розкрити себе і стати самостійним, - каже Оксана Панчук.
о
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Читач30
Карлос Кастанеда reply Читач30
Добрый Шолохов