Мобілізація в Україні: Рада ухвалила важливий законопроект

- Дізнавайтеся, хто з військовозобов’язаних підлягає бронюванню у період мобілізації та воєнного часу.
Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт № 7687 щодо внесення змін у закон про бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час: він передбачає уточнення категорії військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню.
Про це йдеться на сайті парламенту.
Що пропонують законодавці
Парламентарі, як уточнив нардеп Ярослав Железняк, ухвалили дві ключові новації, які просив бізнес для організації прозорої процедури бронювання:
- надання повноважень уряду на розробку нового порядку бронювання. Цей порядок має включати критерії віднесення підприємств до критичних;
- дозволити проводити бронювання без виконання мобілізаційних завдань для підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення.
Законодавці пропонують, щоб військовозобов'язаних, заброньованих на період мобілізації та воєнний час, можна було призвати на військову службу за їхньою згодою.
А людей з інвалідністю можуть призвати на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання.
Які саме військовозобов'язані підлягають бронюванню
Бронювання військовозобов'язаних — це по суті відстрочка від призову під час мобілізації, яку видають працівникам критично важливих органів та підприємств.
У законопроєкті розширюють опис того, які саме військовозобов'язані підлягають бронюванню.
Це зокрема працівники:
- органів держвлади та місцевого самоврядування (у тому разі, коли це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів в особливий період);
- підприємствах, установ та організацій, яким доведено мобілізаційні замовлення;
- підприємств, установ і організацій, які виробляють товари, виконують роботи та надають послуги оборонного призначення для задоволення потреб ЗСУ та інших військових формувань в особливий період;
- підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
«Такі військовозобов’язані не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві», - наголошує у сомережах народний депутат України Олексій Гончаренко.
Порядок та критерії бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час визначаються Кабінетом міністрів.
На цьому в соцмережах акцентує представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Навіщо потрібні такі зміни
У пояснювальній записці автори законопроєкту вказують, що такі зімни дозволять підтримати національну економіку в умовах воєнного стану, зберегти кадровий потенціал суб’єктів господарювання та забезпечити заброньованим військовозобов’язаним реалізацію права на захист Батьківщини.
Нагадаємо, що бізнес закликав прийняти законопроєкт №7687 і вже зараз подовжити ще на 2 місяці чинні бронювання без необхідності повторного погодження з Міноборони.
Читайте також:
- Рада попередньо дозволила військовим під час воєнного стану йти в оплачувану відпустку
- Демобілізація при народженні дитини: нардепи ухвалили новий закон
- Колекторам заборонять “вибивати” борги з військових, — Верховна Рада
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.