Перевірили повітря і воду в річках Хмельниччини: які показники перевищені

Перевірили повітря і воду в річках Хмельниччини: які показники перевищені
  • Метеорологи перевіряли стан повітря і стан забрудненості річок. 
  • Що виявили під час досліджень?

На Хмельниччині фахівці Хмельницького обласного центру з гідрометеорології дослідили стан забруднення атмосферного повітря та поверхневих вод. Перевищення зафіксували в обох випадках. 5 березня вони повідомили результати досліджень за минулий місяць, лютий. Відповідні дані опублікували на своїй сторінці у Facebook.

Повітря

Перевірку повітря робили на двох стаціонарних постах у Хмельницькому: на вулиці Чорновола і Шухевича. Досліджували на наявність забруднюючих речовин за 10 показниками. Це пил, двоокис сірки, розчинні сульфати, окис вуглецю, двоокис азоту, оксид азоту, фенол, хлороводень, аміак, формальдегід. Так, експерти розповіли, що перевищення спостерігались: в 1,3 рази по діоксиду азоту, в 1,5 разів по пилу та в 1,3 рази по фенолу.

Яка ситуація з водоймами?

Також спеціалісти відбирали проби води в річках. Найбільш забрудненою точкою виявився Південний Буг в районі села Копистин, що нижче Хмельницького. Там зафіксували такі показники:

Відео дня
  • амонійний нітроген — перевищення гранично допустимої концентрації у 23,3 рази (виявлено 9,1 міліграма на літр)
  • нітритний нітроген — перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) у 23,5 разів (виявлено 0, 470 міліграма на літр)
  • біохімічне споживання кисню (БСК5) —  11,66 мг/дм3, що у 3,9 рази вище рівня ГДК.

Також забрудненими є річки:

  • Мукша в селі Мала Слобідка
  • Калюс в селищі Віньківці.

Читайте також: 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up