В Меджибожі виявлено унікальну археологічну знахідку

На території меджибізької фортеці під час розкопок було виявлено унікальну архіеологічну знахідку – натільний бойовий хрест

- Для нас ця знахідка має велике значення, адже вона є одним з підтверджень того, що літописне місто Межибож’я знаходилось саме на тій території, де зараз розташована меджибізька фортеця, і що в цьому місті були професійні воїни, - розповів директор державного історико-культурного заповідника „Межибіж” Олег Погорілець.
Хрест знаходився на рівні культурного шару часів Київської Русі. Історики датують його кінцем ХІІ – початком ХІІІ століття. В довжину цей хрест має близько десяти сантиметрів і складається з двох половинок, які розсуваються. Всередині хреста, ймовірно, зберігалися мощі святих.
Знайшла хрест пошукова група під керівництвом професійного київського археолога Юрія Толкачова. Тепер ця унікальна річ перебуває на реставрації у столиці, фахівці намагаються встановити, що було зображено на цій знахідці.
- Після того як хрест буде опрацьовано, тобто спеціалісти його відреставрують, сфотографують та опишуть, він прикрасить експозицію нашого музею. Думаю, що через кілька місяців відвідувачі фортеці вже зможуть побачити його, - повідомив Олег Григорович.
Інформаційна служба газети “Діловий тижневик “ВСІМ”

Коментарі
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up