Звільнений за прогул онлайн-уроків учитель з Хмельниччини відсудив понад 28 тисяч

Звільнений за прогул онлайн-уроків учитель з Хмельниччини відсудив понад 28 тисяч
Фото - ілюстративне, з відкритих джерел
 • Суд визнав звільнення незаконним.

Учителя фізкультури одного з ліцеїв Хмельниччини звільнили з роботи за прогули кількох онлайн-уроків. Рішення директора той взявся оскаржувати в суді.

Під час засідання наголосив: фізкультуру в ліцеї викладає з 2001-го. 29 квітня 2022-го – був на лікарняному, коли через Viber отримав від директора сповіщення про звільнення. Попри недугу рушив до ліцею, щоб дізнатися причину звільнення. У відповідь отримав два накази про оголошення доган: за те, що не заповнив журнали, й  що 25-27 квітня 2022 року не проводив дистанційні уроки з фізкультури.

Педагог пояснив: у ці дні були повітряні тривоги, під час яких занять він не проводить. Окрім того, 27 квітня у нього вийшов з ладу телефон й не було інших засобів зв’язку для проведення занять онлайн. До того ж у кінці дня він захворів і з наступного – пішов на лікарняний.

У суду вчитель просив визнати накази про оголошення доган та звільнення незаконними й скасувати їх, поновити його на роботі та стягнути з ліцею середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Летичівський районний суд його позов задовольнив частково: визнав незаконними та скасував накази про оголошення двох доган і про звільнення, поновив педагога на посаді вчителя фізичної культури ліцею з 10 травня 2022-го та стягнув з навчального закладу 28149 грн – середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Ліцей рішення оскаржив до апеляційного суду. Представниця навчального закладу запевнила, що вчитель вчинив дисциплінарні проступки, тому йому оголосили догани й звільнили законно.

Проте, Хмельницький апеляційний суд таки визнав звільнення вчителя незаконним, зауваживши, що адміністрація ліцею підставою для звільнення взяла поступок, за який педагог отримав уже догану, та й не перевірила спроможність педагога забезпечувати належне ведення журналу, зважаючи на обмежений доступ до приміщень ліцею вчителів під час воєнного стану.

Тож, рішення Летичівського районного суду апеляційний зоставив без змін. Учитель фізкультури повернеться до виконання своїх обов’язків та ліцей ще й оплатить йому понад 28 тисяч гривень за вимушений прогул.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (4)
 • Lyudmila Loboda

  Он-лайн фізкультура!Ми що вже зовсім зійшли з розуму ?
 • Антоніна Іванова

  Онлайн-уроки з фізкультури нагадують секс по домофону

  PutnickFree reply Антоніна Іванова

  головне щоб був заповнений журнал!

  Markоs reply PutnickFree

17:47 Як на Хмельниччині відключатимуть світло з 6 по 12 лютого: графік 16:47 Тепер і в Хмельницькому: у центрі міста відкрили «KFC» 15:49 На Хмельниччині 9 лютого світла не виключатимуть: подробиці 14:31 На Кам’янеччині демонтували пам’ятник Суворову (ФОТО) Від читача 15:41 Пішов воювати заради майбутнього п’ятьох доньок: добровільно мобілізований гвардієць Володимир 13:37 Мобілізація в Україні: хто і де може видавати повістки роз’яснили в ЗСУ 12:41 Мешканцям Хмельниччини повернули майже 22 мільйони переплат за газ: деталі 11:43 Кам’янчанин вивів 6 нових сортів калини. Два з них – унікальні 10:24 Столична вечірка з дівчатами: Андрія з Хмельницького району посадили під варту play_circle_filled 09:37 «Життя кожного з нас — нічне жахіття»: дружина військовополоненого з Хмельниччини 08:03 Як відключатимуть світло на Хмельниччині 4 лютого: графік
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up