«Три стріли» і Хмельницький

«Три стріли» і Хмельницький
Герб Хмельницького – це три схрещені стріли, середня вістрям донизу, а дві крайні – вістрям угору, але мало хто задумувався, як він пов’язаний саме з Хмельницьким.

Цей герб прийшов до нас з глибини віків, а саме з періоду польського володіння нашою територією.

Починаючи з ХV століття і аж до переходу нашої території у склад Російської імперії, місто Хмельницький, тодішній Плоскирів, передавали із рук в руки у володіння польським родам. Спочатку він належав родам Чанстуловських, Бедрихів, Влодеків та починаючи з другої половини XVII і аж до кінця XVIII століття перебував у володінні однієї з найвідомішої родини Речі Посполитої – Замойських. В різні роки містечком володіли представники цього роду: Томаш Замойський – відомий воєначальник та Анжей Замойський – великий коронний канцлер. То й не дивно, що саме елементи їхнього родинного герба, відомого під назвою «Єліта», знайшли відображення у гербі міста.

<

Відео дня
p>

Цікава легенда пов’язана з цими елементами родинного герба. У 1331 році, після того як Владислав Локетек завдав нищівної поразки сорокатисячному війську тевтонських лицарів, він об'їжджав поля бою і побачив серед мертвих тіл польських воїнів важко пораненого лицаря Флоріана Саріуша (предок родини Замойських), якого закололи трьома списами, але він не втратив мужності і при вигляді короля намагався самостійно підвестися на ноги. Побачивши цю зворушливу сцену, король розчулився й вирішив віддячити хороброму лицарю: дарував титул і садибу. На знак цього на гербі  Замойських з’явилися три схрещених списи, які трансформувалися на зображення трьох схрещених стріл на гербі сучасного міста Хмельницького.

Вадим ГЛЕМБОЦЬКИЙ

 

Від редакції: Шановні читачі! Ми продовжуємо нову рубрику – «Ретро» – у якій розповідаємо про історію нашого міста. Якщо вам цікава історія Хмельницького, ви знаєте щось особливе про місто чи його мешканців – пишіть на [email protected] (з приміткою в темі «Для рубрики «Ретро»). Цікавимося Хмельницьким разом!

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (4)
  • Anonymous

    а це що за витвір такий?
  • Anonymous

    Лучше прочитайте:" Жлобология", Антия Мухарского.
  • Anonymous

    Прочитаєш хмельницькі новини де завгодно і як ніби і до цього часу Радянській Союз . Всі новини чи з дитячіх садків або зі шкір , розраховані на комуністів або непритензійних читачів . Хмельницькі ЗМІ -- ні про що !
  • Anonymous

    маячня якась. стаття ні про шо.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
14:51 Безкоштовні квартири від міськради. Звідки беруться та хто отримує 14:05 На Хмельниччині голову ВЛК спіймали на хабарі 13:12 Майже 120 тисяч гривень віддали аферистам мешканці Хмельниччини 12:24 На Хмельниччині чоловік наловив риби на 150 тисяч: в поліції відкрили провадження photo_camera Від читача 11:45 Підприємствам теплопостачання продовжили режим ПСО 11:46 Сім’ям загиблих воїнів з Хмельницького району вручили нагороди: імена Героїв photo_camera 10:45 На авто хмельничанина впало дерево. Він відсудив в комунальників майже 80 тисяч 09:35 На Хмельниччині прощаються із військовим і начальником ТЦК Павлом Джигуном 20:58 Герою Олександру Швецю встановили дошку пам’яті у Кам’янці-Подільському 20:08 На Хмельниччині 30 громадян задекларували свої доходи на мільйон 20:06 Рідним загиблих воїнів з Хмельницького району вручили ордени «За мужність» 19:29 5 депутатів з Хмельницького не задекларували житло (СПИСОК) 18:16 15 років за ґратами проведе хмельничанка, яка навела ракети на Полонщину 18:06 Що задекларували лікарі хмельницьких МСЕК: проаналізували статки голів комісій photo_camera 17:45 У Старокостянтинові масово звільняються лікарі: деталі 17:19 Захисник після реабілітації склав іспит в автошколі для осіб з інвалідністю на Хмельниччині 16:33 На Нетішинському водосховищі встановлюють штучні нерестовища 15:46 Посадовицю Хмельницького Держгеокадастру оголосили у міжнародний розшук
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up