1118 стентувань коронарних артерій при гострому інфаркті міокарда проведено у КНП "ХОССЦ" у 2022 році

  • Кардіолог Хмельницький
1118 стентувань коронарних артерій при гострому інфаркті міокарда проведено у КНП "ХОССЦ" у 2022 році

Інтервенційна кардіологія - галузь клінічної медицини, яка поєднує сучасну рентгенологію, кардіологію та ендоваскулярну хірургію. Передбачає діагностику і лікування шляхом внутрішньосудинного втручання, через невеликі проколи на шкірі під рентгенівським (ангіографічним) контролем в спеціальній операційній.

Ендоваскулярні втручання на судинах серця та периферійних судинах з використанням ангіографічних систем хмельницькі кардіохірурги почали виконувати у 2004 році. Спочатку - на базі Хмельницької обласної лікарні, а після реорганізації та продовження діяльності у новому статусі, як комунальне некомерційне підприємство "Хмельницький обласний серцево-судинний центр" Хмельницької обласної ради на власній базі.

Після проведеного аналізу даних зі стану кардіології та кардіохірургії в Україні, Міністерством охорони здоровя та Урядом, за підтримки міжнародної ініціативи "Stent for Life" та Асоціації серцево-судинних хірургів України було розпочато масштабну роботу зі створення регіональних мереж реперфузійних центрів.

Реперфузійний центр - це відділення у закладі охорони здоровя, забезпечене відповідним обладнанням та персоналом, де безоплатно проводять коронарне стентування (відновлення кровотоку по судинам серця) при гострому інфаркті міокарда.

У квітні 2021 року до всеукраїнської мережі кардіоцентрів, в яких пацієнти з інфарктом можуть цілодобово отримати високоспеціалізовану фахову допомогу, доєднався новостворений реперфузійний центр КНП "ХОССЦ" у м.Хмельницькому.
Була створена катетеризаційна лабораторія і встановлені дві ангіографічні системи експертного класу "Optima IGS 330". Розпочало роботу відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології.
Подібний реперфузійний центр працює і проводить аналогічні втручання у м.Камянець-Подільському. У найближчих планах відкриття реперфузійного центру на півночі області, у м.Нетішині.

У 2022 році у закладі було проведено 1 835 коронарографій (у 2021 році 1 468, у 2020 1 084).
Виконано 1 118 стентувань коронарних артерій (у 2021 році 815, у 2020 647).

Коментарі

21:59 Щоб не сісти за крадіжку, вирішив дати хабаря: судили жителя Хмельницького району 20:39 У Хмельницькому відбудеться благодійний ярмарок: деталі 19:45 Хмельничани можуть безкоштовно здати алергопроби 19:04 Центр готовності у Хмельницькому: чого військові навчають цивільних Від читача 14:46 Хмельницькі кардіохірурги прооперували пухлину серцевого м'яза 18:50 «Мить – і в наш окоп влетів снаряд»: історія розвідника з Хмельниччини 18:30 Хмельницький отримає 80 тисяч євро допомоги від литовського Шяуляя: деталі 17:47 Двоє пасажирів загинули: на Хмельниччині судитимуть жінку, що спричинила ДТП 17:33 Переправляв ухилянтів за кордон: на Буковині затримали жителя Хмельниччини 16:51 Хто і скільки винен за оренду комунальної нерухомості Хмельницького (СПИСОК) 16:27 Де в Хмельницькому 30 березня не буде води: вулиці 15:49 На Хмельниччині хочуть конфіскувати землі, які належать росіянам: подробиці 15:24 Відповіді на поширені питання про перевезення померлих громадян України з-за кордону (новини компаній) 15:07 «Ми переможемо або зникнемо». Розповідь артилериста Владислава із Хмельниччини photo_camera 14:48 Для Чернелівського водогону купили потужний насосний агрегат photo_camera 14:18 У Хмельницькому пройшли реабілітацію близько 1 тисячі військових (ФОТО, ВІДЕО) 13:45 Російська попса у хмельницькому тролейбусі: як покарають водія play_circle_filled 13:24 На Виставці у хмельничанки знайшли наркотики в авто photo_camera 12:57 У Кам’янці-Подільському створили екскурсійний маршрут "Щедрика" (ВІДЕО) 12:22 Хмельницькі громади отримали 25 зарядних станцій від ООН та Японії photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up