Щороку в світі проходять кліматичні переговори Організації Об'єднаних Націй (ООН). Приймаючою стороною в 2018 році стала сусідня Польща, а саме місто Катовіце. Переговори цього разу є особливо важливими, адже їх метою є активізація дій країн в рамках Паризької кліматичної угоди. В складі делегації громадських активістів від регіону Східної Європи є представник Хмельницького енергетичного кластеру - Кокаревич Артур. Про самі переговори, затримання представників делегації та кліматичний марш можна буде дізнатися в цьому матеріалі.
Клімат змінюється, і це відчувають всі країни світу. Людство має дуже мало часу для протидії змінам клімату. Ми є першим поколінням, яке зіштовхнулося зі змінами клімату, та ми є останнім покоління, яке може зупинити їх катострофічні наслідки. Саме тому, ООН вже 24-й раз збирає політиків, вчених, активістів для вироблення спільної позиції для боротьби зі змінами клімату. Головним завданням переговорів в 2018 році є активізація країн та взяття ними конкретних зобов'язань в рамках Паризької кліматичної угоди.
Активісти різних країн світу, в тому числі з країн Східної Європи приїхали висвітлювати кліматичні переговори. Україна теж має велику делегацію активістів, що представляють різні організації. Однак, їх кількість могла бути значно більшою, адже 9-х українських активістів не впустили в Польщу АБО АРЕШТУВАЛИ вже там, мотивуючи це загрозою національній безпеці. Загалом, не пустили 12 активістів зі Східної Європи. Такої ситуації ніхто не очікував, і виникла загроза міжнародного скандалу. В Польщі діє сильне лоббі вугільної промисловості, що точно не сприяє теплому прийому активістів, які займаються проблематикою змін клімату. Адже вони протидіють використанню традиційних джерел енергії (вугілля, газ), використання яких є основною причиною змін клімату. До речі, Катовіце це центр вугільної промисловості Польщі. Дякуючи українському МЗС, вдалося звільнити арештованих активістів. Однак, така ситуація є неприпустимою, та призвела до відповідної реакції громадянського суспільства під час кліматичного маршу, який пройшов в Катовіце. Кліматичний марш, участь в якому беруть тисячі людей зі всього світу та передові світові ЗМІ - дуже потужна подія. Учасники маршу побачили плакти активістів про ситуацію, що сталася. Загалом, кліматичний марш пройшов дуже натхненно! Навіть величезна кількість поліції не змогла затьмарити відчуття про силу світового кліматичного руху. Люди, які об'єднанні спільною метою, мають дуже потужну енергетику, які відчувають корпорації та політики.
Автор статті Кокаревич Артур - виконавчий директор Хмельницького енергетичного кластеру, учасник делегації від Східної Європи, що організована організацією 350.org.