Внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу»

03 січня, Президент України підписав Закон України «Про Вищу раду правосуддя». Цим документом, зокрема, внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.
Внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу»

03 січня,Президент України підписавЗакон України «Про Вищу раду правосуддя». Цим документом, зокрема,внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу»в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

З набранням чинності вище зазначеного Закону збільшиться коло осіб, які мають право на вторинну правову допомогу. Насамперед, йдеться провнутрішньо переміщених осіб та осіб, які до сьогодні лише претендували на отримання такого статусу.

Така ж соціальна гарантія встановлена дляосіб, які претендують на отримання статусу учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших питань.

Такожсуттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості, що є критерієм для отримання безоплатної вторинної правової допомоги:

- по-перше, особа матиме таке право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;

- по-друге, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер.

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу можна черезмережу центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги(Хмельницький, Шепетівський, Камянець-Подільський та Старокостянтинівський місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги та їх структурні підрозділи – бюро правової допомоги (функціонують у 16 районах Хмельницької області).

Зазначені зміни до Закону України «Про вищу раду правосуддя» набирають чинності з дня його опублікування.

Коментарі (0)

Анонім

Ви не авторизовані

Новини за темою