Сьогодні температуру тіла міряють у багатьох місцях скупчення людей. Зокрема, на ринках. Роблять це при вході безконтактним термометром. Так, одне за одним люди стоять в очікуванні вимірювання. Зазвичай чекають одного показника - в межах 36. При цьому ідеальною вважають саме 36,6.
До слова, популярним нині є побажання температури тіла, що дорівнює 36,6. Хоч і сприймати це буквально не варто, та все ж - чи дійсно така температура є нормою? Все про температуру тіла розповів сімейний лікар Ігор Альчинський.
Як розповідає медик, нині доволі є часто звертаються із запитаннями про температуру. Часто-густо виникають вони на тлі як підвищених, так і знижених показників. Панікувати починають і при 36,9. На це лікар відповідає: “Ми розглядаємо це як нормальна температура тіла”. Насправді, залежить температура від багатьох факторів: від занять спортом до депресії. Аби зрозуміти що й до чого, слід розібрати все по поличках.
Серед людей високою прийнято вважати температуру 37 і вище. Втім такий показник не завжди вказує на захворювання. Бо виникнути вона може і в здорових людей. Так, подібний показник температури зустрічається у підлітків, вагітних жінок та в людей, які мають хронічні захворювання.
Температура може частково підвищуватися у підлітків. Наприклад, під час настання статевої зрілості у дівчаток. Мова йде про вік у середньому від в 12 до 14 років. Саме в цей період температура може триматися в межах 37. Потім з віком вона стає нормальною. Також показник 37-37,3 - ми розглядаємо як субфебрильну. Тобто вона може свідчити про уповільнений запальний процес. На це можуть впливати різні фактори. У жінок це може бути овуляція чи менструація. Ще одним прикладом є хронічні захворювання. Крім того, підвищення температури може бути пов’язане із заняттям спортом, прийманням гарячої ванни чи навіть зловживання гострими продуктами. Варто зазначити і щодо вагітних жінок. Адже в першому триместрі в них може триматися температура в межах 37,1-37,2. Це пов’язано із гормонами. Тож для них це вважається нормальною температурою. А от якщо показник є вищим за 37,5 - то лікар розглядає вже інші причини її підвищення - пояснює Ігор Альчинський.
Як розповідає лікар, звертаються до нього і схвильовані зниженою температурою пацієнти. Мова йде про 36 і нижче. Та й на це, каже лікар, є свої причини. Серед них може бути навіть депресія чи втома. Втім не виключення й інші причини, що можуть вказувати на серйозні хвороби.
Не всі телефонують і говорять про високу температуру. Буває, що показник є 35,5 чи навіть нижче. Це так звана помірно-знижена температура. На неї впливає кілька факторів. Може бути сезонна депресія. До прикладу зараз через коронавірус у когось може виникнути депресія. А на цьому тлі, відповідно, й температура. Також не виняток синдром хронічної втоми. Крім того, є випадки, коли зниження температури є наслідком хронічного захворювання. Можемо говорити про початкову стадію діабету або ендокринні захворювання - каже лікар.
Зазвичай вранці в кожної людини температура тіла є більш менш зниженою. Скажімо, 36,2 чи 36,3. Ігор Альчинський каже, що це пов’язано із тим, що організм ще не прокинувся. Згодом протягом дня показник стає все вищим. Мовляв, температура підвищується в середньому від 0,5 до 1 градуса. Таким чином показник може дійти до позначки 36,9. Та й тут хвилюватися не варто. Бо це вважається нормальною температурою тіла.
Так, для здорової людини нормою є температура від 36 до 36,9. А всім відома позначка 36,6 - є середнім нормальним показником.
36,6 - це середній нормальний показник температури тіла людини. Зазвичай нормальна температура тіла може коливатися в такому діапазоні - від 36 до 36,9. Така температура тіла говорить про те, що в людини йде нормальна терморегуляція і немає ніяких запальних процесів - каже медик.
Має значення і те, чим і як вимірюють температуру. Ігор Альчинський каже, що середня нормальна температура, що показує ртутний термометр, коливається в межах 36,5 градусів. Популярні нині безконтактні термометри показують нормальну температуру із похибкою плюс чи мінус 1 градус, коливаючись від 36 до 37.
Загалом температура - річ, що слід контролювати. Медик радить робити це кілька разів на тиждень, а не лише тоді, коли бентежить самопочуття. Адже саме показник температури може розказати про інші захворювання, що можуть лише прокидатися в організмі людини.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.