У Хмельницькому перевищено епідпоріг. На грип та ГРВІ захворіло більше 3000 людей

У Хмельницькому перевищено епідпоріг. На грип та ГРВІ захворіло більше 3000 людей
  • На Хмельниччині перевищено норми епідеміологічного порогу в дев’яти районах.
  • У Хмельницькому на грип та ГРВІ захворіло 3033 людини. 80% з них – діти.
  • Медики кажуть, що по області грип зафіксували у 84 людей. 

З початку жовтня в Україні стартував сезон захворюваності на грип та ГРВІ. Щотижня лікарі визначають норми епідеміологічного порогу. Вони відзначають, що найчастіше хворіють діти. За минулий тиждень у 17 областях України та місті Києві інтенсивні показники захворюваності на грип та ГРВІ перевищили епідемічні пороги. На сайті МОЗ повідомляють, що найчастіше хворіють у столиці. Значно збільшилась кількість хворих у Івано-Франківській та Херсонській областях.

У лікарню госпіталізували 83 хворих

У Хмельницькому з 12 по 16 грудня медики визначили норми епідеміологічного порогу. Він склав 859,8, а от показник захворюваності – 1139,0. Це означає, що Хмельницький перейшов епідпоріг на 24,5%. Всього ж протягом 50 тижня у місті на грип та ГРВІ захворіло 3033 особи. З них – 2433 дитини. Найбільш ураженою групою залишаються діти шкільного віку.

Відео дня

За минулий тиждень було госпіталізовано 83 хворих. З них - 59 дітей. В основному госпіталізували дітей до 4 років. Летальних випадків лікарі не зафіксували. Однак уже лабораторно підтвердили циркуляцію вірусу грипу типу А. 

У міську поліклініку № 1 минулого тижня звернулось 160 хворих. Цього тижня прийшла вже 231 людина. Звертаються з високою температурою, ознобом та головним болем. 

- За останні 2 тижні, особливо з 19 грудня, кількість захворювань на ГРВІ збільшилась. Хворіє здебільшого молодь. Ми їм робимо вірусологічне обстеження. Поки підтвердження на грип не було. Побільшало викликів, на одного лікаря десь від 8 до 12 викликів, - розповідає vsim.ua завідуюча терапевтичним відділенням Хмельницької міської поліклініки № 1 Галина Когут.

Хворі отримують амбулаторне лікування. У тих людей, що звертаються не одразу, бувають ускладнення. Це і гайморит, і бронхіт, і пневмонія. В основному, у пацієнтів легкий або середній перебіг хвороби. Важких відразу госпіталізують в інфекційну лікарню.

В Нетішині захворюваність падає

В обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров'я розповідають, що епідеміологічний поріг перевищено у дев’яти районах.

- Хмельницька область перейшла епідпоріг ще на 49 тижні. Тоді було перевищення у 17,2%, на 50 тижні - вже майже 40%. По області епідпоріг перевищено у Хмельницькому, Кам’янці, Нетішині і Славуті. Також у 5 районах – Старокостянтинівському, Красилівському, Хмельницькому, Чемеровецькому і Теофіпольському, - каже лікар-епідеміолог Лариса Калінер.

На Хмельниччині минулого тижня епідпоріг склав 566,7, а показник захворюваності – 791,3. Всього протягом 50 тижня на грип та ГРВІ в області захворіло 10218 осіб. З них - 7495 дітей.

- ГРВІ по області набирає обертів. Збільшилась кількість хворих. На щастя, летальних випадків не зафіксували. У мешканців не дуже важкий перебіг захворювання. Госпіталізували 623 особи, серед них – 477 дітей. В Нетішині захворюваність стала зменшуватись, бо були введені карантинні заходи, - зазначає Лариса Калінер.

Лабораторно вірус грипу типу А підтвердили у 84 випадках. Медики зазначають, що на сьогодні в області щеплено від грипу 752 особи. Серед них 90 дітей. В основному це люди з групи ризику.

В поліклініках люди сидять в черзі до терапевтів

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • володимир

    22.12.2019 год.
    В медицине нет ничего сложного.
    Кратко изложу содержание своей статьи, которая была опубликована в интернете в 2004 году, и за 15 лет эту статью так никто и не увидел. В академиИ тоже экземпляр был послан.
    Итак…
    Для здоровья человека очень важно, в каких природных условиях он находится, и в первую очередь это относится к погодным условиям: температуре и давлению.
    Если погода резко и значительно изменится в сторону похолодания, то мы можем заболеть простудой – организм начнет активно сопротивляться холоду. Такое происходит, когда человек, например, решил искупаться на крещенские праздники, или перед купанием потрогал рукой воду в душе или в ванне. Многим знакомы ощущения. Но чаще всего простудой болеют летом – от холодного кондиционера, когда перепад температур слишком большой.
    Простуду надо лечить только теплом, но без фанатизма, чтобы простуда не перешла в грипп.
    Грипп – это противоположность простуды. Когда погода резко и значительно сменяется с холода на тепло – организм, который был "замерзшим", от резкого потепления закипает. То же самое произойдет, когда человек с мороза зайдет в жаркую комнату, или в троллейбус.
    Чтобы не болеть гриппом – сразу, как только заложило нос, надо себя охлаждать разными способами, например: скинуть лишнюю одежду, открыть окна, заменить одеяло на простынь, выйти на улицу, где холоднее, и тому подобное. Ничего горячего и холодного при гриппе пить нельзя, никаких горячих процедур делать нельзя – это может привести к еще большему закипанию клеток, к осложнениям. Нельзя ничего закапывать в нос.
    Так как клетки закипели, температура, то организм, чтобы себя охладить, начинает избавляться от воды – отсюда насморк и озноб, кашель и потение.
    Избыток воды выходит из клеток и поэтому аппетита нету – против течения воды не попрешь. Всякие ОРЗ, ангина, бронхит, менингит, забыл, что еще в области головы, и герпес – это спутники или следствие гриппа.
    Все люди, 99 процентов, называют грипп простудой и лечат грипп неправильно, как простуду, создавая себе опасные для жизни осложнения. Мало того, находятся недотепы, которые убеждены, и доказывают другим, что им лечение гриппа всякой ерундой помогло.
    Никаких вирусов не существует, поэтому ОРВИ – это вранье,  и "лечение вирусных" заболеваний – это развод доверчивых людей.
    Отличие гриппа от простуды не в тяжести, и не в прочих надуманных симптомах, а в способе заболевания, но принцип болезни один и тот же.
    Причина гриппа – перегрев клеток, поэтому никакими лекарствами, приборами, ингаляциями, луками и чесноками, носками, и прочей белибердой, излечить грипп не получится, никому и никогда.
    Единственное, что полезно – это сода, которую можно немного пить или полоскать горло.
    Никакими прививками предохранить организм от изменений погоды не получится – это маразм, тем более, что все прививки – это еще один развод граждан. Не может и не будет противоядие ждать, когда укусит змея, чтобы после этого действовать против яда. Любое чужеродное вещество, поступившее в организм, атакуется защитными клетками и уничтожается, в том числе и любая прививка. Витамины – еще одна афера.
    Закаливание частично может предотвратить от гриппа, потому, что человек регулярно охлаждает себя, и таким способом сбивает грипп в самом его начале, но не всегда. В целом же, закаливание принесет больше вреда, чем пользы, потому, что это постоянный стресс для организма, который приводит к сердечно-сосудистым заболеваниям в первую очередь.
    От силы закипания клеток, а также и от невежества граждан, будет зависеть тяжесть и время болезни гриппом. Грипп – это болезнь серьезная, и желательно находиться дома: любая работа – это дополнительная нагрузка на закипевшие клетки, и когда-нибудь клетки не выдержат, например, мозга или сердца, и люди заимеют в голове разные проблемы.
    За 15 лет я приболел всего раза три, потому, что прошляпил изменения погоды, и не своевременно среагировал изменившиеся условия. А раньше гарантированно болел два раза в год.
    Все написанное прошло проверку опытом, и то же самое может сделать любой желающий, тем более, что сейчас погода подходящая.
    Критике подлежат также выдумки о раке, о щитовидке, о давлении, и другие официальные бредни.
    Никто и никогда от сквозняка ничем не заболевал, тем более гриппом – это выдумки слабоумных граждан. Наоборот, сквозняк может помочь сбить перегрев организма, и не даст заболеть гриппом.
    Чтобы дети не болели гриппом – ориентируйтесь на свое состояние, и не перегревайте своих детей во время перепадов температуры; особенно это делают женщины в садиках.
    Надо бы как-то выжить из употребления слово простуда при заболеваниях гриппом.
    [email protected]
    [email protected]  (для малороссов)

  • Олеся

    багато людей вдома лікується, на жаль
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
19:24 У Хмельницькому 30-річний чоловік побив двох школярів 18:27 Військових запрошують на «бакототерапію»: що це за проєкт photo_camera 17:34 У Хмельницькому можна обмінятися кімнатними рослинами. Як це працює? 16:25 Експосадовицю обласної служби у справах дітей судили за вимагання хабаря Від читача 16:19 Хмельницький драмтеатр у лонглісті Всеукраїнського Фестивалю-Премії «ГРА» 15:44 Поліграф для хмельницьких чиновників. Скільки посадовців пройшли перевірку? 15:08 Скорочення вишів на Хмельниччині. Скільки є зараз та яких може не стати 14:48 Був зниклим безвісти з минулого літа. «На щиті» повертається військовий Андрій Ковалевський 14:06 Зростає захворюваність на кашлюк: що потрібно знати хмельничанам 13:49 Народні депутати з Хмельниччини мають 168 помічників. У Гереги найбільше 13:07 Смертельна ДТП у Хмельницькому районі: 36-річний водій в'їхав у дерево і загинув 12:47 Пішла на дачу і не повернулась. У Хмельницькому шукають 70-річну жінку photo_camera 11:53 У Нетішині розмістять модульне містечко для працівників Запорізької АЕС photo_camera 11:12 У Лезневому зупинили водія під наркотиками photo_camera 10:04 5 років тюрми дали хмельничанину, який обкрадав підвали й підсобки багатоповерхівок 09:25 24 квітня на трьох вулицях і провулку в Хмельницькому не буде води
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up