В яких випадках українцям видаватимуть паперові лікарняні: пояснення МОЗ

В яких випадках українцям видаватимуть паперові лікарняні: пояснення МОЗ
  • Паперові лікарняні пацієнтам видаватимуть до 1 травня. 

Медична система переходить на електронні лікарняні. Лікарі продовжать видавати паперові листки непрацездатності, але в окремих випадках. У Міністерстві охорони здоров’я пояснили в яких саме. 

МОЗ розробило проєкт наказу "Про внесення змін до деяких наказів МОЗ" стосовно медичних висновків про тимчасову непрацездатність та електронних лікарняних. Відтак паперові листки непрацездатності будуть видавати у чотирьох виключних випадках і до 1 травня. Про це повідомляє пресслужба відомства. 

В яких випадках виписуватимуть паперові лікарняні?

Відео дня
  • якщо потрібно продовжити чи закрити листок непрацездатності, який було видано в паперовій формі до 1 жовтня 2021 року;
  • сплив термін (сім днів), протягом якого лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я. У такому випадку рішення про видачу листка непрацездатності приймає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров'я, а за її відсутності — головний лікар закладу;
  • відбувається усиновлення дитини протягом двох місяців з дати її народження, зазначеної у свідоцтві про народження. Листок непрацездатності видається на підставі рішення суду про усиновлення та свідоцтва про народження;
  • виникли технічні проблеми з передачею даних, що призводить до неможливості формування електронного листка непрацездатності протягом семи днів з дати створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність до усунення таких проблем.

 Як додають у МОЗ, факт не підключення закладу охорони здоров’я до електронної системи охорони здоров’я не є підставою для видачі паперових лікарняних.

Нагадаємо, з 1 жовтня минулого року в Україні стартувала реформа електронних лікарняних. Станом на січень 2022 року понад 4,5 мільйона українців скористались цією послугою.

Читайте також:

У Хмельницькому провели першу трансплантацію серця

Новий рейтинг гінекологів Хмельницького: кому довіряють жінки

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up