Як зарадити загостренню зниження слуху під час війни? (новини компаній)
В умовах війни ризик втратити слух значно зростає через гучні вибухи та постріли, через перебування у стані постійного стресу та через неможливість своєчасного звернення до медичних закладів.
Як захистити слух та, що мають знати люди, які вже користуються слуховими апаратами – розповів лікар отоларинголог керівник медичного центру БіЛОР Олександр Білик.
Проблема зниження слуху в сучасних реаліях війни стає все більш актуальною. Після повномасштабного вторгнення ситуація ускладняється з кожним днем. Кожен третій військовий має зниження слуху через дію постійного шуму від гучної техніки чи пострілів, або навіть акубаротравму внаслідок вибухів чи мінометного обстрілу. Але проблема стосується не тільки військових, але й цивільних. Гучні звуки вибухів, довготривалий стрес провокують зниження слуху. Люди не завжди могли вчасно виявити зниження слуху та не звертались до кваліфікованої допомоги спеціалістів.
- Як зрозуміти, що вже є проблеми зі слухом і коли треба звернутися до лікаря?
Втрата слуху може виникнути раптово внаслідок акубаротравми чи від впливу гучних звуків, або розвиватись поступово. У головному мозку людини, що погано чує, відбуваються майже незворотні зміни. Центри головного мозку, що відповідають за чітке сприйняття мови, перемикаються на інші функції. Людський мозок забуває звуки, а людина пристосовується сприймати світ звуків неповноцінно. Дуже часто ми можемо навіть не усвідомити цього, доки не стане занадто пізно. Важкість у сприйнятті розмов, прохання повторити слова чи фрази під час спілкування, постійна потреба в підвищенні гучності на телефоні чи телевізорі - це ознаки зниження слуху. Якщо людина втратила слух, навіть тимчасово, – не потрібно чекати, що він сам по собі повернеться до норми. Потрібно терміново звернутися до отоларинголога та пройти обстеження слуху-аудіометрію.
- Чи обов’язкове використання слухових апаратів при виявлені порушення слуху?
Одним із простих, та в той же час найефективніший і доступний спосіб компенсувати порушення слуху є слухопротезування за допомогою слухових апаратів. За допомогою сучасних цифрових слухових апаратів стала можлива компенсація практично будь-якого ступеня втрати слуху, окрім абсолютної глухоти. Слуховий апарат не лише полегшує сприйняття звуків. Він є своєрідним «тренажером» для мозку, а особливо для його центрів, що відповідають за сприйняття та розбірливість мови.
Люди, які користуються такими пристроями, вже за кілька тижнів забувають про свої проблеми. І чим раніше людина зважиться на цей крок, тим менше у неї буде проблем у майбутньому.
- Як обрати слухові апарати, щоб не зашкодити та не переплатити?
Слухові апарати – це не звичайні «навушники», а високотехнологічні медичні пристрої, які застосовуються за рекомендацією лікаря та за медичними показаннями. Тому процес вибору слухових апаратів суттєво відрізняється від того, як більшість людей обирають новий телефон, гарнітуру чи інші гаджети. Самостійно купувати слуховий апарат, керуючись при виборі лише його ціною, не варто. Не завдавайте своєму слуху непоправну шкоду! Пам'ятайте, що тільки правильно підібрані та налаштовані індивідуальні слухові апарати покращують слух, розбірливість мови та якість життя загалом!
Сьогодні виробник слухових апаратів компанія Юнітрон (Канада, Швейцарія) пропонує багатофункціональні слухові апарати в різних форм-факторах та дизайнерських стильних рішень. Від непомітних внутрішньоканальних слухових апаратів, що компенсують легку ступінь втрати слуху, та мініатюрних завушних апаратів, що задовільнять людей з помірною втратою слуху, до естетично привабливих ультрапотужних завушних моделей слухових апаратів для глибоких втрат слуху.
Сучасні слухові апарати Unitron (Юнітрон) забезпечують якісне та об’ємне звучання в найрізноманітніших акустичних ситуаціях, наділені удосконаленим штучним інтелектом, мають високий рівень просторової локалізації, чіткості звуку, пригнічення шуму й адаптації до навколишнього середовища. Завдяки передовій операційній системі Integra OS, якою оснащенні останні моделі слухових апаратів Юнітрон, вони значно швидше обробляють сигнали, надаючи просту й точну персоналізацію та підлаштовуючись під навколишнє акустичне середовище. А новий чіп Sonova PRISM забезпечує інтелектуальне управління звуком в реальному часі, що дозволяє поєднувати в собі потужну бінауральну комунікацію і автоматичну оптимізацію звуку для вільного прослуховування.
Сучасні слухові апарати Unitron мають можливість Bluetooth-підключення до кількох медіапристроїв одночасно. За допомогою безоплатного мобільного додатку Remote Plus та функції тактильне керування можна керувати мультимедіа та дзвінками, а також отримати доступ до віртуального помічника та налаштування індивідуальних функцій зі свого смартфону.
Провести кваліфіковану оцінку стану слуху та проконсультувати з питань можливих варіантів як компенсувати втрачений слух з урахуванням індивідуальних особливостей може лише слухопротезист.
За більш детальною інформацією звертайтеся до медичного центру БіЛОР в Хмельницькому за телефоном: +380678867755, +380503855735