З Новим роком і новим сайтом "20 хвилин"! Перейти

Хмельничани викидають сміття під ноги, бо не вистачає урн чи так звикли?

8
4781 переглядів

У Хмельницькому триває місячник санітарної очистки та благоустрою міста, але сміття на вулицях від того не меншає. Воно «гуляє» на дорогах, тротуарах та майданчиках. А все через те, що на деяких вулицях зовсім немає урн, а мешканці міста не хочуть носитися з сміттям в руках. У цьому переконалися журналісти «ВСІМ».

На вулицях часто можна побачити недоїдки, пляшки, недопалки  та інші відходи.  Комунальники нарікають на мешканців міста, мовляв, ті смітять де заманеться. В свою чергу хмельничани  скаржаться на те, що урн для сміття просто немає, двірники не прибирають,  а півдороги йти із пустою пляшкою дуже незручно.

Що ж, влаштовуємо тест для хмельницьких урн. Для переконливості  було вирішено обійти найбільші вулиці пішки. Беремо паперовий стакан і вирушаємо в подорож.  Розпочалась вона із вулиці Чорновола. Як виявилося, урни для сміття є лише на зупинках громадського транспорту. У першій половині дня вони майже порожні, але після обіду «забиті». Між зупинками зустрічаються пакети, пачки від сигарет та одноразові стакани. Скоріш за все людям, бажаючим відправити сміття за призначенням, просто не вистачає терпіння нести його в руках 10-15 хвилин.

Урни вздовж центральних вулиць призначені для сміття, яке з’являється у процесі пересування містом. Це недопалки, обгортки від цукерок, талончики  громадського транспорту, використані серветки. Але інколи урни забиті непередбачуваними речами. Наприклад, коробки з-під яєць чи цукерок, тортів…

Та й не завжди сміття вчасно прибирають власники магазинів, біля яких вони розташовані. Хоча всі підприємства торгівлі, побутового обслуговування, ринки, власники кіосків та інших об'єктів дрібнороздрібної торгівлі зобов'язані своєчасно прибирати сміття в урнах та не допускати його накопичення. Це передбачено «Правилами благоустрою міста Хмельницького».Фото біля одного з магазинчиків на Привокзальній площі  - та сама картина в різні дні

Також у Правилах зазначено, що контейнери для сміття та урни мають бути справними, митися та навіть дезінфікуватись суб’єктами у сфері благоустрою. А злісних забруднювачів повинні карати штрафами. За порушення Закону України «Про благоустрій населених пунктів», згідно ст. 152 «Порушення правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів» Кодексу України про адмінпорушення, передбачений штраф 850-1700 гривень для юридичних осіб та 340-1360 гривень для фізичних. Дивлячись на урну для сміття біля залізничного вокзалу, яка не прибиралася протягом двох днів, розумієш, що штрафувати ніхто нікого не збирається.Зупинка "Залізничний вокзал" оюлаштована лише картонною коробкою замість урни для сміття

Бракує смітників і на Шевченка. Від міської лікарні довелося нести стакан аж до зупинки «Залізничний вокзал», адже по дорозі немає жодного смітника. Неприємно вразив той факт, що на новій зупинці «Залізничний вокзал» в сторону Ракового ще не встановили урни. Бракує її і біля зупинки «Кондитерська фабрика». Але із ситуації можна викрутитися, пройшовши декілька метрів до магазинів, які розташовані поруч. Однак, незважаючи на це, тротуар на перехресті із Старокостянтинівським шосе чистий. 

Неприємно під час «ревізії» вразила картина біля сміттєвих баків поблизу будинку 40 на Шевченка. Тут свою роботу справно виконують безхатченки та бабусі. Перебираючи сміття,  вони викидають попід ноги усе, що їм не підійшло. Цим сповна скористалися голодні голуби.

Ось як "прикрасили" територію під мостом на вулиці Старокостянтинівське шосе.

Зараз мешканці міста активно обговорюють питання забрудненості Південного Бугу, спихаючи усі біди на різні заводи та фабрики. Але при цьому вони викидають сміття з мосту прямо у воду. В цьому можна переконатися, пройшовшись по мосту на вулицях Свободи, Рибалка, Старокостянтинівському шосе. Щодо останнього, то тут імпровізоване сміттєзвалище біля дороги тягнеться від повороту на Зарічанську до Прибузької. Дещо виправдати це може повна відсутність урн поблизу.Приємно вражає проспект Миру. Він більше за інших може похвалитися наявністю урн для сміття.  Від «Тепму» до  «Сілістри» їх достатньо.  Але ближче до поліклініки №2 картина міняється.   Спочатку зустрічаються забиті «до не можу» урни, а далі вони заховані біля барів та магазинів. Нема куди діти наш стаканчик і на вулиці Маршала Рибалка.  Від зупинки «Хмельницьклегпром» до «Електроніки» урни відсутні, а замість них люди викидають недопалки та обгортки прямо на проїжджу частину. Сміття на узбіччях дороги і тротуарах тут чи не головний атрибут. Подібна ситуація на вулиці Красовського, де смітників дуже не вистачає.  Вони є навіть не на усіх зупинках громадського транспорту. Але і ними люди користуються не завжди, викидаючи сміття куди попало. Дещо краща ситуація на Інститутській, де є чимало магазинів. І зупинки тут розташовані ближче одна від одної. Здавалося подібне можна сказати і про вулицю Проскурівську. Лише від «стометрівки» до стадіону «Поділля» порівняно чисто і урни тут чи не на кожному кроці. А далі аж до залізничного вокзалу нести папірець або пустий стаканчик прийдеться в руках.Поблизу міської лікарні люди влаштували імпровізовані смітники

Після прогулянки вулицями міста, яка тривала більше 7 годин, напрошується лише один висновок – у Хмельницькому брудно. Та, не варто бійцям за чистоту бити на сполох і бігти до комунальників з вимогами встановити більше урн. Це вирішить багато, але не все. Адже і мешканці міста, яких майже ніколи не карають штрафами, дозволяють собі засмічувати щойно прибрані вулиці. В самісінькому центрі Хмельницького можна знайти величенькі купи сміття, які явно опинилися тут завдяки обдуманим старанням не дуже свідомих громадян. Але найчастіше таке видовище є на тих частинах вулиць, де найменше магазинів - Старокостянтинівське шосе, Свободи, Купріна, Маршала Рибалка…

Зупинка без смітника

"Подарунок" від автомобілістів 

Смітник без дна


Нагадаємо, сайт vsim.ua розпочав проект «Чистий Хмельницький». 

Місто
ЖКГ
Інші статті по темі: Хмельницький, сміття
Читають зараз: 1
(8)
Коментарі
img
img
PAL 24.03.2015 18:41
з України

Напрасный труд, напрасные слова. Везде нагадит хмельницкая свинья..Ты хоть носи за ней корыто, так мимо серанет и будет шито-крыто. И пусть простят меня за резкие сова -свинья она, и есть свинья. И для свиньи один урок, опустошить ее свинячий кошелек. Но вот беда, свинье чепляют звание мента. И хряк в погонах,  важный и крутой, не трогает свинью - так он же свой.

img
Anonymous 24.03.2015 21:15
з України

Краще звучить "человек-свинья", бо такі є не лише у Хмельницькому, і не лише в Україні.

img
Анонім 24.03.2015 22:48
з України
(:cry:)(:cry:)(:cry:)(:cry:) Свині
img
Anonymous 27.03.2015 20:26
з України

Начальник жеку сільскі беженці розповідають 8000 зп + 600% премії+інтенсивність+200% вакантні місця + 2 ставки +робота за сумісництвомНа роботі двірниками часто числяться сільскі беженці по 6 шт за будинком і 6 шт на 1 км дороги від  обл авто-ру сільскі беженці розповідаютьсільскі беженці розповідають  щовони часто числяться при жеку в хм-му на зимові ісяці від біржі праці з 2800 з/пі чим більше їх числиться тим прямопропорційно залежна і більша зарплата в начальника жеку сільскі беженці розповідаютьНа роботі двірниками часто числяться сільскі беженці нерідко  наймають бомжів за себе  і через 2 місяці получають приз від міского голови  - нове житло + дачну ділянку , сільскі беженці розповідаютьА ви хм-ни ХА ХА ХА ХІ ХІ ХЕ ХЕ

img
Anonymous 24.03.2015 21:13
з України

А якщо пронесе стаканчик, недопалок чи інше сміття кілометр навіть, то рука відвалиться чи що? Нехай палять, пють, їдять  і т.д. там де є урни, якщо таке сміття важко їм потім нести. Тоді і власники магазинів подбають, щоб поруч були урни. Але я впевнений, що справах не в урнах, а у вихованні людей. Вихована людина і 10 км пронесе сміття, але не кине його під ноги.

img
gemelli 25.03.2015 09:05
з України

100%

img
Анонім 26.03.2015 16:45
з Росії

Бардак в головах - бардак всюди!

img
Roman Voitiuk 01.04.2015 23:07
з України

З власного досвіду носіння сміття пару кілометрів в кишені, що урн явно не вистачає... Навішали б на кожному стовпі + на урну б ще нанесли інформацію де приймають "небезпечні Відходи" - було б дієво. Міська влада могла б зобов'язати власників магазинчиків і т.п. облаштовувати територію поряд із закладом як мінімум 2 - 4 смітникамим на стовпах. І тут відразу створюються робочі місця для прибиральників, щоб ці баки не були повні через годину..

Найчастіше коментують

Гумові капці, недопалки та розкиданий одяг: пляж не прибрали після святкування Водохреща
...

Сергій Якубенко

бикота вона і в африці бикота

Хмельничани можуть взяти розстрочку і платити за тепло влітку
...

Мастер Автополив

Еще можно продать почку. Спеціально, для патріотів - для того щоб розрахуватися за єврокоммуналку можно продати нирку.

В купальниках на снігу: у Хмельницькому організували масовий #iceburpeechallenge (ВІДЕО)
...

Alex Star

Ви граєтесь зі здоров'ям...

Хмельничани, щоб скупатись в ополонці, відпрошуються з роботи (ФОТО)
...

Ігор Васильев

та мене б ні за які гроші не заставили пірнути в ту крижану воду. Але похвально, хмельничани молодці

Найчастіше читають

Для хмельничан відкрилась оновлена міська лазня № 1
2 дні тому
2
 • Комунальна лазня "Чайка" у Хмельницькому не працювала більше двох років. Її ремонт розпочали восени минулого року.
 • За три місяці будівельники облаштували чоловічий та жіночий зали. Поки не закінчать всі роботи, лазня працюватиме у тестовому режимі. 
 • Аби "попаритись" в бані доведеться викласти 45 гривень за 2 години. Але вже з лютого вартість піднімуть.
Хмельничани, щоб скупатись в ополонці, відпрошуються з роботи (ФОТО)
3 дні тому
2
 • Зранку на пляжі вишикувалась черга з тих, хто збирається окунутись в ополонку і тих, хто зацікавлено спостерігає за дійством.
 • Містяни приходять купатись цілими сім’ями, з друзями та навіть дітьми.
 • Щоправда, відважитись зануритись у крижану воду наважуються не всі.

 

У Хмельницькому закрився ще один "Вопак"
2 дні тому
2
 • "Вопак" на Курчатова більше не працює.Звідти вивозять товари та обладнання.
 • Це вже друга торгова точка цієї мережі. Минулого року закрився "Вопак" на Кам'янецькій. 
 • У центральному офісі мережі кажуть, що закриття може бути пов'язане із закінченням орендних строків.
В купальниках на снігу: у Хмельницькому організували масовий #iceburpeechallenge (ВІДЕО)
вчора 19:35
2
 • Любителі кросфіту організували благодійну акцію.
 • На «холодний» флешмоб в купальниках прийшли більше 30 хмельничан.
 • Під час акції збирали кошти на лікування 8-річного хлопчика.
Як купаються хмельничани на Водохреще: огляд соцмереж
3 дні тому
 • Хмельничани вже встигли зануритись у крижану воду.
 • Чимало людей зробили це ще вночі.
 • Своїми світлинами вже поділилися у соціальних мережах. 

Читайте також

Олександр Симчишин віджимався на снігу. Естафету передав депутатам
сьогодні 14:07
Міський голова Хмельницького став учасником #22PushupChallenge Віджимався на снігу і пообіцяв робити це... Читати далі
Хмельницькі водії катались в режимі «екстрим» (ВІДЕО)
сьогодні 13:22
Для хмельницьких автолюбителів провели курс екстремального водіння. Близько 40 водіїв випробували свої... Читати далі
Хмельницьке «Поділля» двічі перемогло «Ниву»
сьогодні 11:31
Єдиний професійний футбольний клуб області провів перші матчі у 2017 році. Читати далі
У Лезневому згорів будинок
сьогодні 10:21
Пожежа в житловому будинку виникла в суботу, 21 січня. Читати далі
Премія «Viva! Найкрасивіші»: номінантами стали три хмельницькі знаменитості
сьогодні 09:19
Серед зіркових бомонду знайшлося місце Надії Мейхер, Олександру Пономарьову і Олександру Педану. Читати далі
День Соборності України відзначають 22 січня
сьогодні 08:08
В цей день 1919 відбулося підписання акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української... Читати далі
У Хмельницькому 22 січня можливий сніг
сьогодні 07:07
У місті очікується хмарна погода і незначне похолодання. Читати далі
В купальниках на снігу: у Хмельницькому організували масовий #iceburpeechallenge...
вчора 19:35
2
Любителі кросфіту організували благодійну акцію. На «холодний» флешмоб в купальниках прийшли... Читати далі
Віджимайтесь! Хмельницькі патрульні долучилися до світового флешмобу
вчора 16:03
Поліцейські прийняли спортивну естафету #22Pushupchallenge. Флешмоб запустили британські зірки. Сhallenge... Читати далі
Хмельницький «Новатор» невдало зіграв у Харкові
вчора 14:21
Волейболісти нашого міста несподівано програли один матч «Юридичній академії». Читати далі

Від Читачів

Дивитись всі >

БЛОГИ

Всі блоги >

Відеогалерея

Чи безпечно вам жити у Хмельницькому?
 • Почуваюсь безпечно у рідному місті
 • Зможу себе захистити в разі чого
 • Страшно виходити на вулицю
 • Я безстрашний (-а)
Голосувати
Чи безпечно вам жити у Хмельницькому?
Почуваюсь безпечно у рідному місті
44.90%
 
Зможу себе захистити в разі чого
18.73%
 
Страшно виходити на вулицю
26.45%
 
Я безстрашний (-а)
9.92%
 
Всього голосів: 363

Розсилка новин

Події

Хмельницькі водії катались в режимі «екстрим» (ВІДЕО)

Хмельницькі водії катались в режимі «екстрим» (ВІДЕО)
Для хмельницьких автолюбителів провели курс екстремального водіння. Близько 40 водіїв випробували свої авто в складних умовах. Мета навчань –...

У Лезневому згорів будинок

У Лезневому згорів будинок
Пожежа в житловому будинку виникла в суботу, 21 січня.

Премія «Viva! Найкрасивіші»: номінантами стали три хмельницькі знаменитості

Премія «Viva! Найкрасивіші»: номінантами стали три хмельницькі знаменитості
Серед зіркових бомонду знайшлося місце Надії Мейхер, Олександру Пономарьову і Олександру Педану.

В купальниках на снігу: у Хмельницькому організували масовий #iceburpeechallenge (ВІДЕО)

В купальниках на снігу: у Хмельницькому організували масовий #iceburpeechallenge (ВІДЕО)
Любителі кросфіту організували благодійну акцію. На «холодний» флешмоб в купальниках прийшли більше 30 хмельничан. Під час акції збирали...

Ми у соц. мережах