Хмельницький і жінка: Проблему на роботі через зовнішність чи дитину можна вирішити у суді

Хмельницький і жінка: Проблему на роботі через зовнішність чи дитину можна вирішити у суді
Роботодавці неохоче беруть молодих жінок на роботу і часто спонукають до звільнення, коли дізнаються про їхню вагітність. Юристи кажуть, що у такому випадку потрібно звертатися в суд хоча б для того, аби добряче «потріпати нерви» нечесному керівнику.

Українське законодавство захищає жінку, залишаючи їй право  повернутися на своє робоче місце після декрету та на рівні з чоловіками претендувати на керівну посаду. Але не завжди легко здійснити це на практиці, адже  не всі роботодавці сумлінно дотримуються закону. Ображена працівниця   може відстояти своє право на роботу через суд. Тоді керівник буде змушений надати, відновити або ж продовжити роботу жінки, не дивлячись на її сімейний стан, зовнішність чи вік.  

Без пояснень не відступайте

Не дивлячись на те, що за законом права і можливості українців не залежать від статі, упереджене ставлення до жінок на ринку праці існує і в Хмельницькому.

Відео дня

- Перші питання, які я почула від директора фірми, до якого прийшла працевлаштовуватися, стосувалися не моєї освіти, а мого сімейного стану, - каже 28-річна хмельничанка Катерина Бузок. – Чому я не заміжня і у якому віці планую народжувати дитину – найбільше,  що його цікавило з моєї біографії. Я розумію, що фірма приватна, а власник може мені відмовити в роботі без пояснень, але я також розумію, що чоловіку таких питань не поставили б.

За словами юриста Хмельницької обласної громадської організації   «Подільська правова ліга» Кристини Антонюк, необґрунтована відмова в прийнятті на роботу – незаконна.

- Безпідставна відмова у прийнятті на роботу може бути оскаржена до суду, - каже юрист. -  Відповідно до статті 2 Кодексу законів про працю України держава забезпечує рівність трудових прав усіх громадян незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, мови, політичних поглядів. Тому Забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з мотивів, пов’язаних з вагітністю або наявністю дітей віком до трьох років. При відмові у прийнятті на роботу зазначеним категоріям жінок власник або уповноважений ним орган зобов’язані повідомляти їм причини відмови у письмовій формі.  Лише за наявності такого документа можна звертатися йти в суд. Але, на жаль, такі справи до суду майже ніколи не доходять. Люди, почувши відмову, мовчки шукають іншу роботу.  Адже вони або не хочуть судової тяганини, або просто не знають законів.

За власним бажанням не звільняйтесь 

Найпоширеніше порушення — це коли працівниця приходить після декретної відпустки, а роботодавець узяв на її місце іншу людину, а жінці пропонують звільнитися. І друге — коли у компанії дізнаються, що працівниця вагітна і саме через це намагаються позбутися її.

- Вагітність – це не причина для відмови у працевлаштуванні чи звільненні. В жодному випадку жінка не повинна писати заяву за власним бажанням, як того часто потребують нечесні роботодавці. Адже тоді людина нічого не доведе, - каже Кристина Антонюк. –  Роботодавець сам повинен вказати причину звільнення, серед яких може бути невідповідність  діловим якостям. Але знову ж таки таке рішення керівництва можна оскаржувати.

У цій справі головне бути рішучою та йти до кінця, хоча б для того, аби роботодавець розумів з ким має справу. Якщо працівниця через вагітність не має часу або сил на судові розбірки, то, за словами юриста, вона може довірити справу родичу чи представнику громадські організації, тобто довіреній особі.  

- У цивільних справах потерпілого в суді може представляти будь-хто, тут не обов’язкова наявність вищої юридичної освіти, - каже Кристина Антонюк. -  В нотаріуса можна написати довіреність на будь-кого з членів сім’ї, друзів. Можна також звернутися  в громадську організацію. Тоді замість жінки-позивачки в суд  ходить інша людина. Оформлення такої довіреності коштує приблизно 150-200 гривень. Представник за довіреністю і документи носить в суд, і з’являється на засідання суду.


Нагадаємо, сайт vsim.ua розпочав спеціальний проект для жінок і про жінок «Хмельницький і жінка».  

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
21:11 Напав з ножем на перехожого на залізничому вокзалі: у Шепетівці судитимуть бандита 21:03 Новий депутат облради з мільйонами «в заначці»: хто такий Ілля Логін 20:33 За побиття дитини судили маму з Хмельниччини 19:45 Хмельницький попрощався з двома воїнами: Олегом Попелем та Юрієм Броварним Від читача 15:03 Хмельницькі кардіологи провели майстер-клас у м.Нетішин 19:10 Обрізка дерев: чому скаржаться хмельничани і що кажуть екологи photo_camera 18:28 Гостювання сина в матері закінчилось трагедією на Хмельниччині: деталі справи 17:41 Працівниця банку на Хмельниччині привласнювала допомогу родичам загиблих воїнів 17:03 У Хмельницькому пенсіонеру стало погано біля річки: його врятували патрульні 16:29 Погіршення погоди та обстріли: на Хмельниччині прогнозують погодинні відключення світла 16:16 Торгова марка SvitloSteli: Нове слово у світі натяжних стель і освітлення (новини компаній) 16:01 «Непридатність до військової служби»: скільки беруть за це на Хмельниччині і чим все закінчується 15:23 Житель Хмельниччини з гепатитом С сяде за ґрати за ухилення від мобілізації 14:43 Опублікували список TikTok-каналів, які поширюють ворожу пропаганду 14:06 Платні соціальні послуги в комунальних закладах Хмельниччини: яка вартість 13:43 У Хмельницькій митниці новий керівник. Що про нього відомо 13:02 На Староміській військові силою затримали чоловіка. У ТЦК кажуть, що він ухилянт play_circle_filled 12:40 Загинули двоє військових з Хмельниччини: Олег Улянчук та Микола Кулябін 12:06 Дружина Гереги стала власницею квартири за 38,9 мільйона 11:55 Що таке шале? Про затишні будиночки на природі та хто їх будує (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up