Що думають жителі Хмельниччини про платежі за комуналку під час війни (пресслужба ТОВ "Хмельницькгаз Збут")

Що думають жителі Хмельниччини про платежі за комуналку під час війни (пресслужба ТОВ "Хмельницькгаз Збут")

Російська агресія проти України народила чимало фейків. Наприклад, теренами Хмельниччини ширяться чутки про те, що під час війни за комуналку можна не розраховуватися. Мовляв, про все подбає держава. Насправді ж такі дії можуть лише зашкодити державі та українцям.

У "Хмельницькгаз Збуті" пояснюють, що під час воєнного стану постачальник не нараховує ані штрафи, ані пеню за невчасні платежі, а також не відключає боржників. Таке рішення ухвалив Уряд, аби допомогти українцям, які через війну втратили роботу чи постійні доходи. Однак це не означає, що за комірне можна взагалі не платити. Для стабільних поставок блакитного палива до домівок подолян вкрай важливе значення мають сумлінні платежі за отримані послуги. Адже ці кошти необхідні компанії для розрахунків з НАК «Нафтогаз України» за наданий ресурс «соціального» газу для населення.

Під час війни на лідерські позиції в області за рівнем «газових» платежів вийшли Кам’янець-Подільський та Старокостянтинів. Попри те, що місто військових авіаторів стало головною мішенню ракетних ударів ерефії в регіоні, його жителі продемонстрували справжню армійську дисципліну в оплаті рахунків.

Старокостянтинівець Олександр Петрук зізнається, що російське вторгнення змусило його переглянути ставлення до комуналки. Якщо до війни він не міг назвати себе сумлінним платником за комірне, то після початку бойових дій усе змінилося.

«Я служу в силових структурах України, тому усвідомлюю, що сплата за комуналку, зокрема і за газ – це копійка в кишеню держави. А під час війни кожна копійка важлива. Саме тому після 24 лютого почав серйозніше та уважніше ставитися до комунальних платежів. Вважаю, що так повинні зробити всі українці. Держава знайде, куди використати ці гроші», – зауважує пан Олександр.

Водночас, бійці гуманітарного фронту Хмельниччини також згідні, що боргів за комірне краще уникати.

Так, хмельницька журналістка Наталія Кошай, яка за покликом серця приєдналася до волонтерського об’єднання «Захист», переконана, що в тилу за надані послуги необхідно розраховуватися.

«Вважаю, що підтримка вітчизняних виробників, українського бізнесу та комунальної сфери дуже важлива під час війни. Тому за надані послуги, звісно, потрібно платити. Економіка має працювати, аби забезпечувати фронт і наближати перемогу» , – говорить Наталія.

До слова, волонтери «Захисту» постійно допомагають українським захисникам гуманітарними вантажами та військовим спорядженням, а вимушеним переселенцям – речами першої необхідності. Тому запрошують до співпраці усіх охочих наблизити перемогу. Дізнатися більше про можливі формати підтримки можна на сторінці організації у Facebook.

Значення комунальних платежів для держави  розуміє і головний тренер хмельницького «Поділля» Віталій Костишин, який через війну змінив футбол на волонтерські будні.

Протягом місяця у його ресторані безкоштовно годували переселенців, а також готували гарячі страви для блокпостів. Крім того, тренер налагодив гуманітарні рейси до Польщі за спорядженням для українських військових.

 «Особисто я кожного місяця намагаюся вчасно оплачувати домашні рахунки за комуналку і використаний газ. Зрозуміло, що державі під час війни необхідні гроші на ресурси для армії. Тому й потрібно за можливості розраховуватися з комунальниками та сплачувати податки. Однак із власного досвіду також знаю, що багато українців через війну залишилися без роботи і мають проблеми з платежами. У такій ситуації  потрібно підставити плече один одному. Ті, хто можуть, повинні оплачувати рахунки, допомагаючи тим, хто через війну не може зробити цього», – підсумовує Віталій.

У «Хмельницькгаз Збуті» дякують усім споживачам, які сумлінно розраховуються за отримані послуги, і зауважують, що здорова комунальна інфраструктура – важлива складова життєздатної економіки та надійного тилу, без яких просто не можливо забезпечити передову необхідними для перемоги ресурсами.

Безпечно та без комісії розрахуватися за використаний газ допоможуть онлайн-сервіси компанії:

До речі, під час війни кількість електронних платежів за блакитне паливо зросла на 13%, а березневі рахунки вже доступні онлайн. Паперові платіжки також почали діставатися адресатів поштою.

keyboard_arrow_up