Сергій Лабазюк ініцював зустріч з освітянами Хмельниччини для обговорення ключових проблем галузі (пресслужба С. Лабазюка)

Сергій Лабазюк ініцював зустріч з освітянами Хмельниччини для обговорення ключових проблем галузі (пресслужба С. Лабазюка)

В стінах Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова відбулася зустріч народного депутата України, представника політичної фракції «ЗА МАЙБУТНЄ» Сергія Лабазюка з представниками різник ланок освіти.

Основна мета заходу – обговорити з педагогами проблеми освітньої галузі області та напрацювати механізми їх вирішення. Як кажуть представники загальних, професійно-технічних та вищих навчальних закладів, після децентралізації постало питання співпраця освітян із громадами.

«Зустріч в такому форматі необхідна для розвитку освітньої галузі нашого краю. Моє завдання, як представника влади, донести проблематику до виконавчих органів та розробити законодавчий механізм вирішення усіх нагальних питань на базі опрацювань представників освітньої галузі. Усі отримані пропозиції обов’язково будуть направлені до профільного комітету. Думка кожного з вас важлива, тільки спільними напрацюваннями можливо прийти до результату! Попереду в нас ще багато роботи», - заявив Лабазюк. 

Загалом у ході зустрічі нагальних проблем назбиралось чимало. Це і виділення субвенцій на оновлення матеріально-технічної бази, запровадження дуальної системи освіти, оптимізація вищих навчальних закладів, тендерні закупівлі для профтехзакладів, передача закладів освіти з державної до комунальної власності та багато іншого.

За словами проректора з гуманітарної освіти та виховання ХГПА Валентина Слюзко, ринок диктує попит на нові спеціальності, натомість держава щороку виділяє гроші на бюджетні місця, які подекуди залишаються вільними: «Гроші платників податків ідуть у повітря, тому перелік таких спеціальностей треба переглянути».

Ще одне питання, яке турбує освітян – оптимізація вищих навчальних закладів та тендерні закупівлі для професійно-технічної освіти, котрі подекуди затягуються у часі. А це ускладнює та призупиняє їхню роботу, переконують керівники.

Виробничі бази, котрі тимчасово не використовують, – це теж тягар для бюджету профзакладів. Адже здати їх в оренду неможливо, а гроші на модернізацію не виділяються у належній мірі. Така ж сама ситуація і з землями, які мають училища на утриманні.

Проблеми, які обговорювалися під час зустрічі з педагогами, потрібно вирішувати на законодавчому рівні. Тому Сергій Лабазюк запропонував створити робочу групу, де педагоги могли би систематизували свої пропозиції та ініціативи розвитку галузі області. Своєю чергою парламентар у співпраці із колегами з депутатської групи «За Хмельничину» відстоюватимуть важливі ідеї для розвитку освіти у стінах Верховної Ради України.

keyboard_arrow_up