В Україні буде простіше перевірити автомобіль по VIN-код

В Україні буде простіше перевірити автомобіль по VIN-код
Фото ілюстративне
  • VIN-коди автомобілів з’явилися на порталі відкритих даних.

Міністерство внутрішніх справ опублікувало на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних набір даних разом із відомостями про VIN-код, необхідний для перевірки авто. Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

  • "З 1 липня Міністерство внутрішніх справ опублікувало набір даних разом із відомостями про VIN-код. Наразі доступна інформація про транспортні засоби, які були зареєстровані з 1 січня 2021 року, - понад 820 тисяч", - сказано у повідомленні.

VIN-код — це унікальний номер автомобіля, що складається з 17 цифр. У комбінації VIN-коду зашифрована інформація про виробника, характеристики автомобіля та рік його випуску. Вони використовуються в усьому світі за єдиним стандартом. Дані VIN-коду дозволяють: ідентифікувати кожну машину у світі й отримати базову інформацію про неї; перевірити справжність технічного паспорта, щоб шахраї не використовували підробні номери або документи; дізнатися точну дату розмитнення авто; зрозуміти точну кількість попередніх власників, адже бути другим або шостим власником — це різні речі.

Як додають у Мінцифри, відомості про транспортні засоби та їхніх власників є найпопулярнішим набором даних на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних. З серпня 2018 року його переглянули понад 440 тисяч разів, а завантажили понад 200 тисяч.

Відео дня

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up