Адвокатці з Хмельниччини, яку підозрюють у допомозі «ухилянтам», збільшили заставу: деталі

- Підозрювана за 8 тисяч доларів обіцяла клієнтові вплинути на членів експертної команди для присвоєння його дружині інвалідності.
- Адвокатка може вийти з-під варти, але розмір застави для неї став більшим.
Апеляційний суд збільшив розмір застави адвокатці, яка підозрюється у незаконному переправленні осіб через держкордон України та у зловживанні впливом. Про це повідомили у пресслужбі апеляційного суду.
Так, прокурор в апеляційній скарзі просив збільшити підозрюваній суму застави — із 136 тисяч гривень (45 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб) на понад 330 тисяч (110 прожиткових мінімумів).
Колегія суддів частково погодилась із прокурором. Зокрема в тому, що злочини, в яких підозрюється адвокатка, мають високий рівень суспільної небезпеки, адже стосуються порушення порядку мобілізації та корупційного впливу на медичні установи. На думку суду, є ризик того, що жінка може впливати на свідків або переховуватись від слідства, тому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, на думку суду, є обґрунтованим. Підозрювана пробуде під вартою із можливістю внесення застави до 2 липня 2025 року.
Разом із цим, суд не задовольнив вимогу прокуратури про заставу у понад 330 тисяч гривнь, оскільки врахував пом’якшувальні обставини: підозрювана має родину, роботу, не судима, позитивно характеризується.
Таким чином, Хмельницький апеляційний суд вирішив: 51-річна адвокатка з Кам’янця-Подільського залишиться під вартою, але розмір застави для неї буде більшим. Якщо раніше вона могла вийти на свободу, сплативши 136 тисяч гривень, то тепер це — 242 240 гривень. В суді зазначили, що це максимальна сума застави, передбачена для таких злочинів.
У разі сплати застави адвокатку зобов’язали:
- не змінювати місце проживання без повідомлення;
- не виїжджати за межі міста;
- не спілкуватися зі свідками;
- здати закордонний паспорт.
У чому підозрюють жінку?
Нагадаємо, 51-річну адвокатку підозрюють у тому, що вона допомагала чоловікам ухилятися від мобілізації, організовуючи для них «схеми» виїзду за кордон. За даними слідства, у лютому 2025 року до її офісу звернувся чоловік за консультацією. Адвокатка запропонувала зробити його дружину особою з інвалідністю, щоб він міг легально перетнути кордон. За це попросила 12 тисяч доларів. За гроші вона мала б вплинути на лікарів, членів новоствореної експертної команди, щоб дружині клієнта дали групу інвалідності. А це — законна підстава для виїзду чоловіка за межі України як супроводжуючої особи. Коли адвокатка отримала перші 8 тисяч — її затримали.
Їй оголосили підозру у зловживанні впливом та незаконному переправленні осіб через державний кордон України. Правоохоронці зазначали, що адвокатці може загрожувати до 9 років ув’язнення. Більше про це ми розповідали в окремому матеріалі.
Читайте також:
- Тетяні Крупі зменшили заставу: яка тепер сума
- Крупа хотіла переїхати із СІЗО в апартаменти
- Затримали проректора Хмельницької прикордонної академії: будував дім руками підлеглих
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Гена КононенкоНазвіть призвище.