Де відпочити влітку: найпопулярніші курорти та скільки коштують квитки з Хмельницького

-
Згідно із дослідженням, у попиті – Одеса та Карпати.
-
У матеріалі розповідаємо, скільки коштуватиме подорож потягом.
Що ж до вподоби українцям: відпочинок біля моря, прогулянки підніжжями Карпат чи кавування у затишних вуличках Львова?
Згідно із дослідженням агенції digital-маркетингу Inweb, цьогоріч найпопулярнішими напрямками для відпочинку є:
- Одеса;
- Карпати (Буковель);
- Львів;
- Київщина.
Також до цього переліку входить Мукачево на Закарпатті. Доїхати до місця призначення можна різними методами: власним автомобілем, автобусом або потягом.
Ми проаналізували, скільки коштуватиме подорож із Хмельницького, за вище згаданими напрямками, саме потягом. У 4 із 5 міст є прямі сполучення, однак, наприклад, до Буковеля поїзди не курсують. Найближча станція — Татарів.
Примітка: Моніторинг проводився 8 та 9 липня. В інфографіках вказані ціни на квитки, які були доступні для продажу протягом цих двох днів і до 28 липня. Інформацію використали із офіційного сайту для купівлі квитків «Укрзалізниці» booking.uz.gov.ua, а також skybooking.ua, proizd.ua, tickets.ua.
Вартість квитків
Одеса
З початку повномасштабного вторгнення Одеса стала ключовим містом для відпочинку біля моря. Тому попит на квитки за цим напрямком — підвищений. Із Хмельницького до Одеси можна доїхати п’ятьма потягами. Більшість — нічні, а Хмельницький — лише проміжна станція. Це:
- Ясіня – Одеса;
- Львів – Одеса;
- Перемишль – Одеса;
- Мукачево – Одеса;
- Чернівці – Одеса.
Позаяк це популярний напрямок, квитків у наявності — мало. Тому ми використали усі вище згадані сайти для моніторингу цін. Наводимо їх в інфографіці.
Буковель
Карпати в будь-яку пору року залишаються доволі актуальним напрямком для відпочинку. Найбільший попит — на курорт Буковель.
Із Хмельницького до Буковеля можна дістатися різними потягами, серед них:
- Київ – Ясіня;
- Одеса – Ясіня;
- Чернігів – Івано-Франківськ;
- Суми – Рахів;
- Київ – Татарів;
- Одеса – Татарів;
- Суми – Татарів.
Однак серед них немає жодного, який би курсував напряму до курортного містечка. Від Івано-Франківська чи Ворохти їхати треба рейсовим автобусом або автомобілем від 35 хвилин до понад години. Саме тому найкращий і найшвидший варіант — до станції Татарів-Буковець. Звідти регулярно ходять автобуси, часто готельні комплекси мають трансфери. Час у дорозі від залізничної станції до Буковеля становить приблизно 15 хв.
Промоніторивши усі наявні ресурси бачимо, що регулярно курсують до Татарова два потяги: із Києва та Одеси. Хмельницький у них — проміжна станція. Середній час у дорозі — 10 год.
Львів
Із вище згаданих напрямків найближчим для хмельничан відпочинком є Львів. Згідно із сайтом з купівлі квитків «Укрзалізниці» із Хмельницького туди курсує майже 20 потягів. Квитків вдосталь. Одразу можна придбати необхідний на той самий день, порівняно з іншими вище згаданими містами. Потяги є як ранішні, так і вечірні. Час в дорозі — від 2,5 год до понад 4 год.
Мукачево
Попри те, що Ужгород все є популярнішим серед туристів, все ж опитування показало, що цьогоріч українці надають перевагу саме Мукачеву. З Хмельницького туди курсують прямі потяги. Відповідно до моніторингу, таких три, однак квитки були доступні лише на два: із Одеси та Києва.
Київщина
Столиця та область такі ж привабливі для відпочинку, як і інші вище згадані регіони. Це — історичні та культурні пам'ятки, парки, музеї, природні об'єкти, різні культурні заходи та можливість випити кави на Хрещатику.
Як придбати квитки
У курортний сезон складно придбати квиток на потяг — особливо, як ми помітили, до Одеси та Карпат. Також влітку активізуються так звані «перекупи», які одразу забирають всі квитки, а потім перепродають їх за завищеними цінами. Коротко розповімо, як все ж це можна зробити.
Згідно із інформацією «Укрзалізниці» продаж квитків відкривається щодня о 08:00. Перші з них з’являються за 20 днів до дня відправлення.
Метод 1: В день початку продажу зайти в додаток «УЗ» вранці й придбати необхідний квиток. Однак через велике навантаження на систему — застосунок висне. Користувачі у соціальних мережах, зокрема й у Treads, скаржилися на те, що після введення даних пасажирів, здійснити оплату — не вдається. У такому випадку варто спробувати ще раз або ж зачекати.
Метод 2: Через офіційний додаток «УЗ» можна налаштувати функцію автовикупу. Ви обираєте дату, необхідний потяг, вказуєте ваші побажання, наприклад, лише нижчі полиці та тип вагона. Після цього одразу оплачуєте, а коли квитки з’являться у продажу — система автоматично придбає їх на ваше ім’я квиток.
Метод 3: Можна скористатися іншими платформами для придбання квитків, наприклад, tickets.ua або через «Приватбанк».
Метод 4: Звернутися безпосередньо в касу на залізничному вокзалі. Для того, щоб мати більше шансів придбати квиток, варто приходити вранці — до початку продажу.
Читайте також:
Діти військових з Хмельниччини вирушили на оздоровлення до Австрії
У Хмельницькій громаді працюють 48 літніх таборів для дітей
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.