Крадіжки газу на Хмельниччині: скільки зафіксували випадків від початку року

Крадіжки газу на Хмельниччині: скільки зафіксували випадків від початку року
  • Газівники виявили десятки випадків, коли люди втручались у мережі та лічильники.

  • Та замість економії — отримують чималі штрафи.

На Хмельниччині з початку 2025 року зафіксували понад пів сотні крадіжок природного газу. І коли дехто думав «зекономити», така самодіяльність обернулася чималими штрафами — понад 3 мільйони гривень. Про це повідомляють у Хмельницькій філії «Газмережі».

Фахівці розповідають: більшість випадків — це самовільні під’єднання до газових мереж, втручання в роботу лічильників або ж спроби відновити газопостачання після його припинення. Іншими словами — споживання газу в обхід приладів обліку.

Зазначають, що такі дії не тільки незаконні, а й небезпечні.

Відео дня

— Деякі споживачі, порушуючи законодавство, самовільно проводять маніпуляції з системою газопостачання, яка є герметичною, цілісною та об'єктом підвищеної небезпеки. Такими протиправними діями наражають на велику небезпеку своїх рідних та мешканців всього будинку, — наголошують газовики.

Аби виявляти порушення, фахівці активно використовують сучасну техніку: відеоінспекційні камери, високоточні прилади та інше обладнання. Це дозволяє фіксувати маніпуляції навіть за межами будинку. Прилади настільки точні, що приховати втручання — фактично неможливо.

За даними філії, за пів року вдалося виявити:

  • 1 випадок несанкціонованого під’єднання до мережі;
  • 10 фактів самовільного відновлення розподілу газу;
  • 42 втручання в роботу газових лічильників.

І результат — зовсім не економія. Порушники вже заплатили понад 3 мільйони гривень штрафів і донарахувань. 

Фахівці нагадують: крадіжку газу приховати неможливо, а замість «зекономлених» кількох сотень гривень, можна отримати борг на десятки тисяч, проблеми з законом і загрозу безпеці цілого будинку.  Так, у разі крадіжки газу порушник має сплатити за кубометри, які використав незаконно, за граничними об'ємами споживання. Це може в кілька разів перевищувати вартість газу, який споживач отримував би законно. Крім цього, крадія можуть зобов'язати заплатити за припинення та відновлення газопостачання, оплатити вартість пошкодження лічильника чи газопроводу. Більшість порушників добровільно сплачують штрафи, в інших випадках – розмір збитків стягують примусово через суд. Водночас споживач додатково має сплатити судові витрати.

Читайте також: У Хмельницькому та районі відключатимуть газ: перелік адрес

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Oksana Rudyk
    Той випадок,коли жлобам все мало і здається що всі їх обкрадають
  • Sergey Sergey
    Які крадіжки? Вони своє забирають!!. зарплати в керівництва Нафтогаз, не крадіжки?

keyboard_arrow_up