На Хмельниччині в колоніях і тюрмах витратили 34 мільйони не за призначенням: деталі

На Хмельниччині в колоніях і тюрмах витратили 34 мільйони не за призначенням: деталі
  • Тюрми, серед яких Хмельницьке СІЗО, витратили 34 мільйони гривень з бюджету не за призначенням – такі результати перевірки аудитслужби.

Державна аудиторська служба перевірила, як використовують кошти у трьох установах виконання покарань у Хмельницькій області. Йдеться про Хмельницький слідчий ізолятор, Шепетівську виправну колонію №98 та підприємство при цій колонії. Аудитори виявили порушення на загальну суму 34 мільйони гривень. Про це повідомила пресслужба Держаудитслужби в Хмельницькій області.

У дописі йдеться, що з резервного фонду держбюджету ці установи отримали 14,2 мільйона гривень. Але замість того, щоб використати їх за призначенням, керівництво установ самостійно вирішило, на що їх витратити. Наприклад, хоча в ізоляторі й колонії не було працівників, яким можна було б офіційно виплатити премії чи надбавки, гроші не повернули до бюджету. Натомість кошти роздали своїм працівникам — як премії та матеріальну допомогу.

У колоніях люди, які відбувають покарання, мають платити за кращі умови утримання — наприклад, за камери з покращеннями, інтернет, телефонний зв’язок тощо. Ці витрати вираховують із їхньої зарплати. Але замість того, щоб оплачувати послуги за рахунок цих грошей, комунальні витрати покривали з бюджету.

Відео дня

Наприклад:

  • Хмельницький ізолятор витратив 209 тисяч гривень бюджетних грошей на комуналку,
  • Шепетівська колонія — 2,7 мільйона гривень.

У їдальні колонії надавали платні обіди для працівників і відвідувачів, але зарплату кухарям, включно з єдиним соціальним внеском, на 700 тисяч гривень, платили з державних грошей.

При Шепетівській колонії працює державне підприємство — воно виробляло тепло. Але:

  • підприємство продавало тепло єдиному клієнту на 1,5 мільйона дешевше, ніж собівартість;
  • борги цього покупця не стягували більше 10 років, і так накопичилось 1,2 мільйона гривень;
  • майже 900 тисяч гривень боргу просто списали.

Крім того, це ж підприємство дозволило іншій фірмі користуватися своїм виробничим приміщенням без офіційного договору. Тобто — усно домовились. За спожиті комунальні послуги цієї фірми заплатило саме держпідприємство — собі у збиток.

Аудитори знайшли ще кілька схем:

  • у державному підприємстві одним і тим самим працівникам одночасно давали премію і накладали дисциплінарне стягнення — що суперечить логіці і закону;
  • в ізоляторі оформили зарплату працівнику, який був відсутній;
  • у колонії зафіксували  нестачі майна, залишки без обліку, порушення при закупівлях.

Загалом у трьох установах ДержКВС у Хмельницькій області виявили фінансові порушення на суму 34 мільйони гривень.

Матеріали перевірки Держаудитслужба передала до Служби безпеки України.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (10)
  • Олена Мазур
    Скрізь злодії скільки це буде продовжуватись!
  • Людмила Сімороз
    Всі державні структури корумповані, кошти на 80% розкрадаються.Нічого дивного...
  • Надія Новосельська
    Любе відомство ,любий державний заклад ,особливо рахункова палата яка перевіряє державні кошти ....дуже корумпована ,можна перелічувати безліч одні злодії і зрадники .Коли розкрадаються кошти під час війни ,а влада закриває на це очі і по світу просить гроші це гріх і сепаратизм ,це вища міра покарання .....а суди ,це вища корупційна гілка влади .НЕДовіра до Малюка ....це нічого не сказати .( там кроти так само Ів НАБУ і багато інших ) де не копнеш там зрада .
  • Микола Коваль
    І що готові поділитись чи будете силою вибивати?А що ж з Крупою бо вже люди кажуть що на День Незалежності будуть їх нагороджувати?

keyboard_arrow_up