На Хмельниччині виявили схему з ухилення від сплати податків на мільйони гривень

На Хмельниччині виявили схему з ухилення від сплати податків на мільйони гривень
Фото ілюстративне
  • Схему застосовували виробники олії для ухилення від оподаткування ПДВ.

Податківці виявили порушення під час проведення документальної перевірки одного з виробників соєвої олії. З'ясувалося, що оформлення операції з виробництва продукції за договорами з переробки давальницької сировини мали очевидні ознаки удаваних. Про це інформують у ГУ ДПС області.

"Давальці" не мали можливості для попереднього придбання або самостійного вирощування сої у зв’язку з відсутністю необхідних для цього умов. Адже у всіх суб’єктів в ланцюгах псевдопостачання були відсутні трудові ресурси, земельні ділянки у власності або в оренді, сільгосптехніка, не здійснювалось придбання насіннєвого матеріалу, добрив, паливно-мастильних матеріалів. Також не декларувалося придбання послуг зберігання сої та її транспортування у інших суб’єктів, не надано до перевірки обов’язкових для складання документів щодо перевезення сировини автомобільним транспортом.

Тому податківці зробили аргументований висновок про нереальність операцій з виробництва готової продукції. Це стало підставою для донарахування платнику податкових зобов’язань з ПДВ у сумі майже 7 млн грн, а також зменшення задекларованих ним показників бюджетного відшкодування й від’ємного значення цього податку загалом на 34,7 млн гривень.

 

 
Коментарі

keyboard_arrow_up