Як хмельничанам розрахувати вартість спожитої води, якщо в одному місяці діяли два тарифи

Як хмельничанам розрахувати вартість спожитої води, якщо в одному місяці діяли два тарифи
Фото ілюстративне
  • Кілька днів тому у місті почали діяти нові тарифи на водопостачання та водовідведення.
  • У Хмельницькводоканалі пояснили, як хмельничанам правильно розрахувати вартість спожитих послуг за місяць у якому діяло два тарифи.

З 22-го вересня у Хмельницькому почали діяти нові тарифи на послуги водоканалу. Згідно із постановою за водопостачання хмельничанам тепер доведеться платити на 80 копійок більше (за 1 кубометр). Водовідведення здорожчало на 22 копійки (за 1 кубометр).

Як правильно розрахувати вартість спожитих послуг, якщо в одному місяці діяли два тарифи? У МКП "Хмельницькводоканал" навели приклад, як здійснити такий розрахунок:

  • "Одна сім'я за місяць спожила 10 кубометрів води. У вересні — 30 календарних днів. Крім цього, в місяці діє два тарифи — один до 22-го числа, інший — з 22-го числа".

- спочатку необхідно визначити, скільки води сім'я спожила в середньому. Ділимо весь обсяг (10) на кількість днів (30). Отримуємо: 10 / 30 = 0,33 куб. м на добу.

Відео дня

- оскільки старий тариф діяв до 21 числа включно, тобто 21 день. Вода коштувала 8,98 за 1 куб. м. Знаючи, який був тариф та скільки днів він діяв, множимо сам тариф (8,98) на кількість днів, коли діяв тариф (21) і на середньодобове споживання (0,33). Отримуємо: 8,98 * 21 * 0,33 = 62,23 грн.

- аналогічно рахуємо вартість по новому тарифу. Беремо уже новий тариф (9,78), множимо на кількість днів (9) та на середньодобове споживання (0,33). Отримуємо: 9,78 * 9 * 0,33 = 29,05 грн.

- тепер залишається тільки додати обидві суми: 62,23 + 29,05 = 91,28 грн.

Аналогічним чином рахується і вартість водовідведення.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (4)
  • Sergey Kudinov
    на початку мiсяця я користувався водою, а потiм стало холодно i я не мився чи на 10 днiв купався на Мальдiвах, можно з 20 числа не рахувати?
  • Юрій Петрович
    Цей приклад розрахунку показує реальний рівень підготовки працівників водоканалу.  Не знаю хто там складав той приклад, але 10/30 це не є 0.33. Це не є 0.333  чи 0.3333.... це є 1/3 ... На "прикладі" розрахунку за воду Водоканал втрачає до 1% коштів, які вони так ретельно рахують. На рівні міста це буде кругленька сума.

    А для того, щоб не заплутувати споживачів, проведіть розрахунок, і покажіть у вигляді таблиці, скільки платити в залежності від споживання води за місяць, починаючи від 1 до 15 чи до 20 м3.
  • Христина Хорошенко
    Наведена формула має застосовуватися для тих, в кого немає лічильників. Але тут про це не сказано. І цей перерахунок робить сам водоканал. Тому не розумі, для чого це писати. А для тих, в кого є лічильники, такий перерахунок зробити не реально. Як казав колишній мер Хмельницького Мельник "Вчить матчастину", а не CTRL+C CTRL+V
  • Мастер Автополив
    Цирк на дроте.

keyboard_arrow_up