“Закликають зняти готівку”: в НБУ розповіли про черговий фейк

“Закликають зняти готівку”: в НБУ розповіли про черговий фейк
Ілюстративне фото
  • Мережею поширилась інформація, де українців закликають терміново знімати готівку.
  • У Нацбанку дали пояснення.

У соцмережах почала “гуляти” інформація про необхідність терміново зняти гроші готівкою з платіжних карток. Мовляв, зробити це треба було вчора, 12 березня. Адже саме тоді працювала система електронних платежів Національного банку (СЕП). Начебто у наступні дні цього вже не можна буде зробити. Чимало українців почали поширювати інформацію, створюючи штучну паніку.

"Друзі, маємо черговий абсурдний фейк", - так цю ситуацію прокоментували у Нацбанку і додають, що насправді система електронних платежів працює щодня – 23 години та сім днів на тиждень. 

Робочий день у СЕП впливає лише на дату відображення здійснених операцій у балансі банків. А операції з платіжними  картками, такі як зняття готівки чи безготівкова оплата товарів чи послуг, не обробляються в СЕП - вони здійснюються через окремі платіжні системи (Mastercard, Visa, тощо).

Відео дня

Українців просять зберігати спокій. Адже проблем з платіжними картками немає, в тому числі у вихідні чи пізно ввечері. Банкомати і термінали працюють безперебійно, незалежно від робочого часу банків.

"Сьогодні вже 13 березня, відповідно ви можете переконатися, що ваші гроші цілі й неушкоджені, а банкомати й термінали працюють як завжди. Просимо вас зберігати спокій та не вірити фейкам. Безготівкові розрахунки платіжними картками є одним із найбезпечніших і надійних способів оплати в нинішніх умовах", - додають у пресслужбі Національного банку України.

Про подібну інформацію і заяви, українців просять повідомляти до НБУ. 
 

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up