Колаборанта з Хмельницького передали росії під час обміну «1000 на 1000»

Колаборанта з Хмельницького передали росії під час обміну «1000 на 1000»
  • Йдеться про Дмитра Шимка, засудженого за підтримку агресора.

У п’ятницю, 23 травня, відбувся черговий обмін пололеними. Цього разу до України повернулися 120 цивільних громадян, які перебували у російському полоні.  В той час наша сторона передала росії 70 осіб, засуджених за колабораціонізм і державну зраду. Це люди, які підтримували війну, публічно виправдовували дії країни-агресора, передавали ворогу інформацію про Збройні сили України, займалися шпигунством або іншим чином співпрацювали з окупантами. Всі вони отримали вироки в українських судах. Але зараз їх вирішили використати як обмінний фонд

Серед них — і мешканець Хмельниччини, Шимко Дмитро Петрович.

Про це vsim.ua стало відомо з сайту державного проєкту "Хочу к своим".

Відео дня

Що відомо про Дмитра Шимка?

Хмельничанин був засуджений одразу за кількома статтями Кримінального кодексу:

  • ст. 109 ч. 3 — дії, спрямовані на насильницьке повалення державної влади,
  • ст. 111-1 ч. 1 — колабораційна діяльність,
  • ст. 436-2 ч. 3 — поширення матеріалів, що виправдовують збройну агресію рф,
  • ст. 70 ч. 1 — призначення покарання за сукупністю злочинів.

Суд ув'язнив його на 6 років. За інформацією з державного проєкту «Хочу к своим», Шимко понад 11 місяців очікував на обмін. Зрештою 23 травня його передали російській стороні.

З відкритих джерел відомо, що у березні 2022 року Шимко через Facebook поширював публікації, в яких закликав до захоплення державної влади, заперечував факт збройної агресії рф проти України, схвалював окупацію та закликав підтримувати дії держави-агресора. Усе це — з особистої сторінки у соціальній мережі, з власного телефону.

На Хмельниччині, крім Шимка, є ще четверо засуджених колаборантів, які чекають на обмін — троє чоловіків і одна жінка. Частина з них також може бути включена до майбутніх списків на обмін. Хто саме ці люди, раніше розповідали журналісти vsim.ua в окремому матеріалі.

Обмін колаборантів на полонених українців: що це?

Обмін відбувся в межах державного проєкту «Хочу к своим», який реалізується Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими. До нього також залучені Головне управління розвідки, Служба безпеки України та Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Проєкт створив базу осіб, які працювали на росію під час війни, і обмінює цих людей на українців, які перебувають у російському полоні.

На сайті «Хочу к своим» можна ознайомитися з переліком колаборантів, а також подати заявку, якщо вам відомо про інших зрадників. У ГУР кажуть, що завдяки цьому вдається прискорити процес повернення українців із російського полону.

Нагадаємо,  під час останнього обміну "1000 на 1000", що відбувся 23 травня, з російської неволі було визволено 390 українців. З полону повернулися шестеро воїнів з Хмельниччини. Про це читайте в окремому матеріалі.

Читайте також: На Хмельниччину з полону повернувся 20-річний Назар Мусаєв (ФОТО, ВІДЕО)

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (10)
  • Svitlana Savytska
    Обрізати яйця і в рашу щоб другим була наука!!!
  • Леонід Громишин
    Вчився в школі номер 10 у Хмельницькому, писав вірші , що в голові так стрельнуло йому?!
  • Ігор Михайловський
    А скільки таких шимків ще є .
  • Валентина Лукьянова
    Мрії здійснилися, хай валять всі ждуни.

keyboard_arrow_up