На Хмельниччині затримали лікаря-травматолога, який «оформлював» інвалідність призовникам

- Такі послуги медик оцінював у 6 тисяч доларів.
- А вдома у нього знайшли 5,5 мільйонів гривень готівкою.
На Хмельниччині правоохоронці затримали лікаря-травматолога, який входив до складу експертної команди, що приймає рішення про присвоєння інвалідності. Саме ці довідки стають підставою для звільнення від військової служби в умовах мобілізації. За даними слідства, медик запропонував за чималу суму "вирішити питання" для чоловіка призовного віку.
Про це повідомили у Національній поліції України.
За словами правоохоронців, лікар-травматолог вимагав 6 тисяч доларів США у чоловіка призовного віку — нібито за допомогу в оформленні інвалідності. Медик за цю суму мав вплинути на членів експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи для встановлення ІІІ групи інвалідності терміном на один рік.
Як зазначили у Нацполіції, лікаря затримали після передачі коштів. А під час обшуку за місцем проживання виявили чималу суму — 5,5 мільйона гривень. Звідки ці гроші, і чи пов’язані вони з іншими подібними схемами — ще встановлюють.
Лікарю обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою з правом внесення застави.
У поліції зазначають: це не єдиний випадок. Лише за останні кілька днів правоохоронці викрили одразу 13 подібних схем у різних областях України. Серед них — Дніпропетровська, Київська, Львівська, Одеська, Черкаська, Волинська, Хмельницька, Вінницька та Закарпатська.
Загалом у цих справах йдеться про спроби ухилитися від служби, підкуп службових осіб, фальсифікацію медичних документів та навіть незаконне переправлення людей за кордон.
Затриманим вже повідомили підозри за такими статтями ККУ:
- ч. 3 ст. 368 — хабар від службової особи;
- ч. 2 і 3 ст. 332 — незаконне переправлення за кордон;
- ч. 3 ст. 369‑2 — зловживання впливом;
- ч. 1 ст. 369 — пропозиція або надання хабара.
Кожному загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна. Наразі підозри отримали сім осіб. Розслідування триває.
Днями Служба безпеки України повідомляла, що у Хмельницькому викрили цілу схему ухилення від служби, до якої були залучені четверо лікарів — ревматолог, офтальмолог, ортопед та терапевт. Вони допомагали чоловікам призовного віку отримати фіктивні довідки про стан здоров’я, аби ті могли уникнути мобілізації. Зазначалось що "бізнес" з підробки медичних довідок організувала місцева підприємиця. Було виготовлено більше 100 фейкових документів, які нібито підтверджували хронічні хвороби — так звана медична “бронь” для ухилення від мобілізації.
Нагадаємо. із 1 січня в Україні стартувала реформа: МСЕК замінили експертними командами. Таке рішення прийняли після викриття низки голів МСЕК на незаконному збагаченні, зокрема й Тетяни Крупи. Тому, щоб зменшити корупційні ризики, на базі багатопрофільних лікарень почали працювати комісії медиків, які проводять експертизи й встановлюють інвалідність. Усі документи приймаються лише в електронному вигляді, що, як повідомлялось раніше, має забезпечити прозорість і, своєю чергою, унеможлює корупційні зловживання. Більше про їх створення та основи діяльності ми розповідали в окремому матеріалі.
Читайте також: Сказав, що доглядає маму — жителя Хмельниччини засудили на 5,5 років за відмову служити
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Геннадий СоколовВсіх ціх лікарів відправити воювати з рашистами
-
Микола МарковськийА так божилися всякі ляшки що МСЕК ліквідують і в новостореній структурі будуть працювати тільки кришталево-чисті працівники.