На Хмельниччині затримали прикордонників: вимагали хабар за переведення у тил

- На Хмельниччині ДБР викрило прикордонників на хабарі за переведення військового в тил.
На Хмельниччині працівники Державного бюро розслідувань викрили прикордонників, які вимагали 5,5 тисяч доларів США за переведення колеги із бойового підрозділу до тилового.
Про це інформує Державне бюро розслідувань за даними внутрішньої безпеки Держприкордонслужби.
За інформацією ДБР, двом прикордонникам повідомлено про підозру у справі про хабар. Один із них — підполковник, який обіймав керівну посаду у своєму підрозділі. Він та його спільник вимагали 5,5 тисяч доларів за переведення колеги з бойового підрозділу на службу у тиловий.
Ситуація була такою: прикордонник, який проходив службу на Сумщині, змушений був перевестися до тилового підрозділу за станом здоров’я. Для «вирішення питання» йому порадили звернутися до підполковника його ж напрямку служби. Посадовець попросив за організацію переводу 5,5 тис. доларів США, при тому нібито запропонував перевести військового до посади у Житомирі. Для отримання хабаря він залучив посередника, який у цей час перебував на Сході України. Службовець, який мав проблеми зі здоров’ям і потребував переведення, одразу повідомив про це працівників внутрішньої безпеки Держприкордонслужби.
19 вересня 2025 року слідчі ДБР затримали посередника під час одержання повної суми хабаря. Після цього підполковнику та його спільнику повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 3 ст. 369-2 КК України. Статті передбачають одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення посадовою особою, поєднане з вимаганням, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
За рішенням суду підозрюваним обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 181 тисяч гривень. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років із конфіскацією майна.
Наразі досудове розслідування триває. Перевіряється можлива причетність інших посадових осіб до схеми.
Читайте також: Посадовець ТЦК і його спільник з Хмельниччини переправляли чоловіків за кордон — буде суд
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Читач13А на Хмельниччині прикордонна служба тільки в академіі?
-
Читач13А на
-
Аліса ЛюбімаВикрали, так викрали) Але є по круче злочинці, які розкрадають усю Україну, і їм нічого не має! Чого за них не візьмуться? Воєнний стан, а вони з України мільярди крадуть 😡 Ну да в них " манда") вони недоторканні !!! Ну нічого на усе свій час!!!)Анатолій Наумюк reply Аліса ЛюбімаСкільки заяв написали в ДБР,СБУ.Чи аби попи..ти
-
Андрей КузнецовБiржа