На Хмельниччині пенсіонерка віддала шахраю $15 000. Як суд його покарав

- 75-річну жінку обдурили по телефону за схемою «родич у біді».
- Один із аферистів схеми отримав тюремний вирок.
У Хмельницькому пенсіонерка віддала шахраєві 15 тисяч доларів, думаючи, що рятує племінницю. Злодія розшукали та затримали. Суд виніс йому вирок, але обвинувачений взявся оскаржувати рішення. Деталі справи, та яке покарання отримав шахрай, розповіли у Хмельницькому апеляційному суді.
Все сталося 2 листопада 2023 року. Того ранку на стаціонарний телефон 75-річної жінки подзвонив чоловік. Він представився лікарем з обласної лікарні і повідомив, що її племінниця нібито потрапила в серйозну аварію і їй терміново потрібна дорога операція. Жінка була шокована — хвилювання за рідну людину не дало їй часу на роздуми. Телефонний «лікар» сказав, що незабаром до неї прийде чоловік, якому вона має передати гроші на «лікування».
За менш ніж годину до квартири пенсіонерки прийшов сам обвинувачений, який представився кур’єром. І жінка передала йому всі свої заощадження — 15 тисяч доларів.
Коли згодом вона зв’язалась із племінницею і з’ясувала, що з нею все гаразд і ніякої аварії не було, зрозуміла, що стала жертвою шахрайства. Жінка звернулася до поліції.
Правоохоронці з’ясували, що до злочину причетний 47-річний чоловік із Дніпропетровської області, який уже неодноразово був засуджений за майнові злочини. Він діяв разом із невстановленими спільниками за схемою «ваш родич у біді».
У лютому 2024 року Хмельницький міськрайонний суд визнав чоловіка винним у шахрайстві, вчиненому повторно, групою осіб за попередньою змовою, у великих розмірах та в умовах воєнного стану (частина 4 статті 190 ККУ). Суд призначив йому 6 років і 6 місяців позбавлення волі. Крім того, з нього стягнули на користь потерпілої 543 982 гривні матеріальної шкоди та 60 000 гривень моральної.
Однак обвинувачений і його адвокат подали апеляцію. Вони просили зменшити термін ув’язнення до 3 років 6 місяців і відмовити потерпілій у компенсації. Аргументи захисту були такими: мовляв, жінка сама винна, бо повірила незнайомцю. Також заявляли, що підсудний був лише «кур’єром», який передав гроші іншим, а не головним організатором.
Апеляційний суд ці доводи не прийняв. Судді пояснили, що надмірна довірливість потерпілої не скасовує вини обвинуваченого. І те, що інших співучасників ще не встановили, не знімає з нього відповідальності. Також суд визнав обґрунтованими і розмір матеріальної, і моральної шкоди.
У підсумку вирок залишили без змін, апеляційну скаргу — без задоволення. Зловмисник залишиться у в’язниці на 6 років і 6 місяців.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.