Сезон велокрадіжок у Хмельницькому - в самому розпалі. Якщо хтось залишив свій велосипед за межами дому, та ще й без замка, може його уже й не побачити. Злодії таких помилок не пробачають. Обирають вони в основному велосипеди закордонного виробництва. Їх вартість може коливатися від 5 до 20 тисяч гривень.
За минулий рік у Хмельницькому вкрали 160 велосипедів. Повернути власникам вдалося лише кожен п’ятий. З початку 2019 року 30 хмельничан не дорахувалися своїх двоколісних. Речник Хмельницького відділу поліції Людмила Берестовська розповідає, що майже в усіх випадках велосипеди викрадають із загальних коридорів або сходових майданчиків під’їздів. Роблять це переважно у нічний час.
Аби пошук був простішим, радять записати серійний номер, який є на рамі. При зверненні варто вказати також марку велосипеда. Не зайвою буде і фотографія двоколісного. А щоб убезпечити свій велосипед від крадіжки, поліцейські наголошують, що варто не полінуватися придбати спеціальний замок. В ідеалі найкраще, щоб їх було два. Якщо людина перебуває на території торгового центру, то залишати велосипед варто у такому місці, де може бути відеонагляд.
Від крадіжки не застрахований ніхто. Для злодія не складе труднощів “перекусити” один, два і більше замків. Працівник магазину “Веломан”, що на Кам’янецькій, Андрій стверджує, що яких би способів захисту не вигадали, шанси залишитись без двоколісного все одно існують.
Замки зараз не особливо рятують. Найбільше крадуть у під’їздах, бувало і так, що виносили по декілька велосипедів. Є ось, наприклад, замки німецької фірми “ABUS”, які мають по 10 і більше ступенів захисту. Навіть такі можна перекусити кусачками, які використовують МНС-ники. Хіба, якщо буде два таких замки, то ймовірність, що перекусять, буде значно менше. Якщо залишити велосипед у людному місці, скажімо, у торговому центрі, то пристебнути його до огорожі чи обтягнути замком навколо дерева. Лишати треба в такому місці, щоб було його видно і залишати ненадовго. Звичайні замки можна придбати від 200 гривень і вище. Більш надійні, з ланцюжків, коштують 260-350 гривень і більше. Все залежить від металу, який додається - хром чи нікель, останній найміцніший, - зазначає Андрій.
Також він додає, що бажано записувати серійний номер. Він є на рамі кожного велосипеда. Потрібно це робити для того, щоб у разі, якщо велосипед і вкрали, його могли б відшукати поліцейські.
У цьому переконаний велоактивіст Сергій Коваль. За його словами, важливо забезпечити свого двоколісного максимально можливий захист - замки, маячки, і, звісно, не залишати велосипед надовго без нагляду.
З початком велосезону різко зростає кількість крадіжок. На жаль, злодії користуються недбалим ставленням власників велосипедів, які залишають свої ровери без нагляду. На безпеці не потрібно економити, обов'язково придбати якісний велозамок, найкраще підходять так звані U-lock замки. Також товщина та якість матеріалів велозамків не дає змоги без спеціальних інструментів їх "розкусити". Є навіть GPS-маяки, які в разі крадіжки можна відслідкувати велосипед. Зберігати велосипед потрібно у квартирі чи будинку, але в жодному разі не у під'їздах, міжквартирних кімнатах, господарських приміщеннях. Саме звідти і найбільше викрадають велосипедів. Коли виходите у справах, велосипед навіть пристібнутим залишати без уваги надовго не варто, - каже Сергій Коваль.
Якщо злодія все ж спіймали, то Кримінальний кодекс України підготував для нього суворе покарання. В цій ситуації одним штрафом може не обійтися.
Довідка. Стаття 185. Крадіжка. Таємне викрадення чужого майна (крадіжка) -
карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 650 до 1700 гривень) або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Андрій, працівник "Веломану" ліпить шо попало.
ABUS усіма закордонними рейтингами визнаний найтоповішим замком. При тому дуже жосткими випробуваннями:
Ось наприклад, свіже посилання: https://www.bikeradar.com/advice/buyers-guides/best-bike-lock/
Є сотні звернень в чатах із похвалами, що "українські" злодії його не зняли, а йому "двох" замків мало і беззмістовно.
"Експерт до сраки", таке називається.