Музика просто неба. Два дні у Хмельницькому гримів український рок. Йому ще далеко до “Zaxidfest”, “Бандерштату” чи “Республіки”. Але це лише початок. “Rock&Buh” відбувся вперше, а це означає, що можна відмітити Хмельницький на фестивальній карті України. І, звісно, пора робити висновки, щоб наступного року зробити фест ще крутішим, а гостів свята щасливішими.
Це була довгоочікувана подія в місті. Розрекламованого у Хмельницькому фестивалю чекали усі. Кінець травня мав бути теплим, але погода вирішила інакше. Хмельницький зустрів похмурим небом, дощем і вітром.
Другий і останній день не дав нудьгувати жодному відвідувачу фестивалю. У програмі були заплановані виступи відомих гуртів. У суботу, 27 травня, на сцену вийшли «Баbай», «Black Jack», «Панацея», «Sova», «Under the Tank» і «Mufftrain». Ловили релакс під живе звучання від гуртів «Krut» і «Без Обмежень». Дводенну програму першого рок-фесту закрив «Тартак».
Пісні з восьми власних альбомів різних років почули хмельничани від гурту "Тартак". Особливо публіку підірвали композиції з останнього – «Вічність», з яким у грудні минулого року «Тартак» вирушив у тур, присвячений 20-літтю колективу. Концертом у Хмельницькому вони завершили свій ювілейний тур.
Наметове містечко на “Rock&Buh”: що оцінили
Вже звично, що на фестивалях розташовують наметові містечка, фудкорти, біотуалети, у деяких випадках навіть душові кабінки.
Саме у наметових містечках відчувається справжня атмосфера фестивалю. На будь-якому заході це - окрема і унікальна країна. А його мешканці - люди, які за крутою музикою готові їхати на край світу. І байдуже в яких умовах доводиться жити.
І хоч багацько людей до кінця другого дня фесту вже роз’їхалися, журналістам vsim.ua все ж вдалося поспілкуватися з десятком учасників цього дійства:
- Загалом можу відмітити, що все пройшло дуже круто. На фесті була можливість показатися молодим гуртам з Хмельницького. До 23:00 грала музика, а після - всі лягали спати. Ну, це так, в лапках, - каже Давид із Кам’янця-Подільського. - Про локацію скажу, що тут можна відпочити і можна поплавати. Їжу готували самі, купували все в супермаркеті. Добре, що він тут близько.
- Я вперше відвідав подібний фестиваль і мені все дуже сподобалося, - каже студент із Кам’янця-Подільського Тарас. - Атмосфера - хороша, люди - дружні.
Оцінити підготовлений Хмельницьким захід приїхали люди з різних міст. Зустріли Кам'янець, Старокостянтинів, Красилів, Підволочиськ, Самбір, Львів, Тернопіль. Хоча "місцеві жителі" казали , що "сусідів" у них було побільше. Називали навіть Херсон. Але вже до обіду багато наметів зібрали.
- Організація - просто чудова. Сєня з Мотор'ролли постарався. Дякую Симчишину. Якби не він, то цього всього б не було. Сцена класно стоїть. Хотілося б бачити більше молодих українських гуртів. Хочеться на цій сцені в подальшому бачити всіх, - ділиться враженнями хмельничанин Дмитро.
- Все облаштовано дуже зручно. Добре, що в наметах було безпечно, адже поліція постійно ходила. Вони контролювали порядок. Але і зауважень не було, - каже хмельничанка Тетяна.
- Організація була на вищому рівні. Туалетів не так багато, можна буде б побільше. Всі гурти виступали вчасно. Фест - спокійний, немає неадекватних людей. Особливо сподобалося, що ведучим запросили ДредБола. Я катаюся по Україні, тому могла оцінити організацію. Скажу, що для першого фестивалю - це дуже круто, - пояснює хмельничанка Діана.
- Хочу відмітити чистий і пробивний звук, що характерно для досвідчених фестивалів, - каже гість зі Львову Андрій.
Молодь приїхала в Хмельницький із Самбора
І на камеру, і поза нею гості фестивалю залишали в основному приємні відгуки про фестиваль. Знайшлося і трохи критики у наших гостей:
- Не зовсім зрозуміла ідея, яку несе фестиваль. Він має щось популяризувати, окрім музики українських виконавців. Можна взяти охорону довкілля чи щось для прототип базару, - каже гість із міста Підволочиськ Павло. - Брати за основу здоровий спосіб життя безглуздо, бо всі тут пили. І алкоголь продавали без проблем.
- Мегапозитивна тусовка. Зустрів старих друзів, яких очікував побачити на Меджі (історично-музичний фестиваль «Стародавній Меджибіж», - прим.авт). Встигли скупатися, - розповів гість з міста Тернопіль Сашко. - "Тартак" вижав з нас сьогодні всі соки. Ми зажигали під сценою не зупиняючись.
Висновки від гостей міста та хмельничан
Ми об’єднали і склали загальну картину заходу саме завдяки тим людям, які жили у наметах. Дізнатися про дводенне життя на фесті та враження про нього. Ми підсумували усі побажання, зауваження і рекомендації та склали два списки:
Плюси:
Мінуси:
Кого хочуть чути
Молоді виконавці та відомі рок-гурти зібралися у Хмельницькому для популяризації українського року. Кого наступного року хочуть бачити гості фестивалю "Rock&Buh" ми вже знаємо. Є серед бажаних виконавців іноземці. Пропонуємо список гуртів, які назвали журналістам "фестивальники":
Нагадаємо, на фестиваль виділили близько 300 тисяч гривень з бюджету міста. Більша частина суми – це гонорари музикантами, ведучому, режисерам. «Влетів у копійку» звук та обладнання. Недешево обійшлась і реклама.
Організатори: управління культури і туризму Хмельницької міської ради.Співорганізатори: рок-гурти «Мотор’ролла» та «Чумацький шлях», ГО «Територія», ГО «Спелеологічний клуб «Атлантида», Хмельницький міський будинок культури.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Володимир Ільніцький