Два вчителі з Хмельниччини — у ТОП-50 найкращих педагогів України 2025 року

Два вчителі з Хмельниччини — у ТОП-50 найкращих педагогів України 2025 року
  • Учителі з Хмельниччини потрапили до переліку півфіналістів Global Teacher Prize Ukraine 2025.

Щороку в Україні обирають найкращих вчителів країни і відзначають їх премією Global Teacher Prize Ukraine. Цьогоріч до списку півфіналістів увійшли п’ятдесят чотири педагоги з різних регіонів України, серед них — двоє вчителів з Хмельницької області. Список півфіналістів оприлюднила  Освіторія.Медіа.

Традиційно до наступного етапу відбору проходить 50 учасників. Але цьогоріч трапився особливий випадок — через однакову кількість балів на межі рейтингу список розширили до 54 учителів, повідомляє організатор премії — громадська організація «Освіторія».

“Їх об’єднує не лише любов до своєї справи, а й віра в силу освіти як інструменту трансформації суспільства. Ці педагоги працюють у різних куточках України, навчають різним предметам, мають різний досвід, але всіх їх єднає одне: вони змінюють майбутнє. Своїми підходами, ідеями та прикладом. Вони — натхнення для дітей, колег й цілої освітньої спільноти”, – зазначають організатори.

Відео дня

Хто з Хмельниччини потрапив до списку півфіналістів?

Василь Власюк — учитель української мови та літератури, а також зарубіжної літератури. Працює у Перемишельській гімназії Улашанівської сільської ради, що у Шепетівському районі. До речі, це вже другий рік поспіль, коли пан Василь увійшов у ТОП-50 найкращих освітян України.

Костянтин Кравчук — викладає інформатику та образотворче мистецтво у Гімназії № 22 імені Олега Ольжича (м. Хмельницький). Минулого року вчитель став дипломантом І ступеня у фінальному етапі обласного туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» у номінації «Образотворче мистецтво».

У вересні організатори оголосять десятку фіналістів, а вже у Всесвітній день учителя, який щороку відзначають 4 жовтня, стане відомо ім’я головного переможця. Його нагородять премією в розмірі 1 мільйон гривень — на втілення власної освітньої мрії.

Що таке Global Teacher Prize Ukraine?

Це щорічна національна премія для вчителів. Її заснувала у 2017 році організація «Освіторія» у партнерстві з міжнародною фундацією Varkey GEMS Foundation.

Мета премії:

  • привернути увагу суспільства до важливості освіти та вчителя як ключової фігури в майбутньому країни;
  • підняти престиж професії;
  • поширити сучасні освітні підходи;
  • об’єднати українських педагогів із глобальною освітньою спільнотою.

Премія відзначає вчителів, які:

  • демонструють реальні результати у навчанні та розвитку дітей;
  • впроваджують інновації, які можуть бути масштабовані;
  • надихають колег залишатися в професії, передають досвід і підтримують молодих педагогів;
  • взаємодіють із громадою, впливаючи на життя поза межами школи;
  • проявляють стійкість до викликів, зокрема у воєнний час.

Нагадаємо, у 2024 році вихователька з Кам’янця-Подільського стала кращою в Україні. Вона перемогла у премії Global Teacher Prize Ukraine 2024, в номінації «Дошкілля». Педагогиня отримала півмільйона гривень від ЮНІСЕФ на здійснення своєї освітньої мрії.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (6)
  • Олена Олійник
    Щирі вітання!!!
  • Валентина Греськова
    Вітаємо,  подальших перемог!
  • Alina Shmagaj
    Вітаю 🪻
    Приємно бачити знайомі обличчя.
  • Иванка Иванцова
    То дуже мало

keyboard_arrow_up