Хмельницькі рятувальники оглядають укриття у навчальних закладах

-
Сьогодні надзвичайники відвідали найпростіше укриття одного з вишів.
-
Дізнайтесь, якими є основні вимоги до таких споруд у навчальних закладах.
Сьогодні, 17 червня, рятувальники оглянули найпростіше укриття в одному із вишів Хмельницького. Там планують створити належні умови для тимчасового перебування студентів та викладачів.
Особливу увагу фахівці звернули на доступність укриття, наявність електроживлення та штучного освітлення.
Рятувальники порекомендували постійно слідкувати за чистотою та дотримуватися санітарних норм. Адміністрації закладу дали конкретні поради щодо облаштування та утримання укриття.
Окрім того, надзвичайники пояснили керівництву та колективу вишу, як діяти у разі виявлення підозрілих та вибухонебезпечних предметів.
Нагадаємо, що в Міністерстві освіти і науки неодноразово заявляли, що з 1 вересня почнеться очне навчання, а навчальні заклади мають бути обладнані укриттями.
Освітній омбудсмен Сергій Горбачов дав розʼяснення, яким має бути укриття в навчальному закладі.
По-перше, слід складати розклад занять так, щоб в разі повітряної тривоги в укритті могли розміститися всі, хто в цей момент перебуває в будівлі.
По-друге, обладнання найпростіших укриттів має забезпечувати можливість безперервного перебування в них упродовж не менше 48 годин.
Для цього найпростіші укриття мають бути обладнаними:
-
місцями для сидіння (лежання) – лавками, нарами, стільцями, ліжками тощо;
-
ємностями з питною (з розрахунку 2 л на добу на одну особу, яка підлягає укриттю) та технічною водою (за відсутності централізованого водопостачання);
-
контейнерами для зберігання харчових продуктів;
-
виносними баками, що щільно закриваються, для нечистот (для неканалізованих будівель і споруд);
-
резервним штучним освітленням (електричними ліхтарями, свічками, гасовими лампами тощо);
-
первинними засобами пожежогасіння;
-
засобами надання медичної допомоги;
-
засобами зв’язку та оповіщення (телефоном, радіоприймачем);
-
шанцевим інструментом (лопатами штиковими та совковими, ломами, сокирами, пилками-ножівками по дереву, по металу тощо).
Інфографіка: АрміяInform
Читайте також: Хмельницькі батьки будуть скидатись на ремонт у бомбосховищах садочків. Що каже влада?
.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.