В Україні школярам замість атестата видаватимуть свідоцтво

В Україні школярам замість атестата видаватимуть свідоцтво
Фото: novyny.org
  • Шкільні атестати для випускників замінять на свідоцтва.
  • Документи матимуть новий вигляд та будуть містити шрифт Брайля

Школярі відтепер отримуватимуть після 4-го класу – свідоцтво про здобуття початкової освіти; після 9-го – свідоцтво про здобуття базової середньої освіти; а в 11-му (12) класі – свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти. Відповідну постанову прийняли під час засідання Уряду у середу, 6 березня. Про це повідомили у прес-службі МОН.

Як зазначають, документи виготовлятимуть з використанням шрифту Брайля.

"Ще з радянських часів ми маємо атестат про повну загальну середню освіту, такого ж зразка документ діє в РФ, але в усіх цивілізованих країнах світу ця практика не поширена. Також документи мають бути доступними. У нас щороку зростає кількість дітей з особливими освітніми потребами у школах. Отримуючи свій документ про освіту, вони мають право розуміти, що там написано", – зазначає міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • IGOR
    Смешно... Лично я не против, разницы нет вообще (единственное, насколько целесообразно тратить бюджетные деньги на свидетельство после 4 класса? Объясните зачем оно, я не могу понять), но смешно, что это обосновывается не на каких-то полезных аргументах, а прямым текстом: "щоб не так, як в Росії")) Мы так "остаточно прощаемся", что и шагу не можем ступить, не посмотрев "а как в России"... Может пора начать жить своей жизнью, а не вечно ориентироваться на кого-то?!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
10:47 Ветеранів війни запрошують на тренування в басейн «Плоскирів» 10:01 Пожежа в багатоповерхівці у Кам’янці-Подільському: врятували чоловіка 09:00 Курс валют у Хмельницькому на сьогодні, 4 березня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 20:58 Погода на 4 березня: у Хмельницькій області очікують до +12°C Від читача 12:49 Псевдоворожки ошукали громадян на сотні тисяч гривень, серед потерпілих - військові і родини загиблих захисників, - Нацполіція 20:21 Планові та аварійні відключення світла у Хмельницькому (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 19:44 Чеська компанія видобуватиме графіт на Хмельниччині: вартість дозволу — 38 мільйонів 19:07 У Хмельницькому попрощаються з двома воїнами — Миколою Більчуком та Романом Киселем 18:18 Зарплати на Хмельниччині: у яких сферах платять понад 40 тисяч грн 18:10 Install Fest Ukraine 2026 у Хмельницькому: нові стандарти, сертифікація та підготовка до головних змагань року (новини компаній) 17:38 «Він мріяв бачити, як росте донька». Спогади про 26-річного воїна з Хмельниччини Артема Синіцького photo_camera 17:16 Помер військовий з Хмельницького Роман Ткачук: він очолював Інститут громадянського суспільства 16:48 росіяни вербують хмельницьких підлітків: як саме і як запобігти 16:06 У Хмельницькому попрощалися з двома військовими: Олександру Слободяну було 47, Віталію Ващуку — 44 15:24 Пальне дорожчає: яка причина та скільки коштує зараз? (ІНФОГРАФІКА) 14:57 Слідчий з Хмельницького купив авто за кошти, вилучені під час обшуків, — ДБР 14:22 ДБР затримало керівника Держпраці на Хмельниччині: його підозрюють в корупції 13:49 На Хмельниччині представили нового керівника управління ДСНС 13:29 Серце доставляли на гелікоптері: як розвивається трансплантація органів на Хмельниччині 12:54 Помідор – 160, перець за 200. Порівнюємо ціни на овочі у Хмельницькому
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up