Вступна кампанія 2022: як стати бакалавром чи магістром

Вступна кампанія 2022: як стати бакалавром чи магістром
  • 4 травня 2022 року Міністерство юстиції України зареєструвало Порядок прийому для здобуття вищої освіти у 2022 році.

  • Вступ на магістратуру та бакалаврат здійснюватиметься у кілька етапів.

«У 2022 році для вступників до українських закладів фахової передвищої та вищої освіти будуть створені максимально можливі безпечні умови проведення вступної кампанії, —  зазначив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. — Цьогоріч буде проведено Національний мультипредметний тест (НМТ) на здобуття ступеня бакалавра (магістра з медичних та ветеринарних спеціальностей). НМТ відбудеться у формі комп’ютерного онлайн-тестування з трьох предметів (українська мова, математика, історія України). НМТ за кордоном відбудеться одночасно із тестуванням в Україні. Для різних спеціальностей будуть встановлені різні вагові коефіцієнти оцінок».

Для майбутніх магістрів проведуть магістерський комплексний тест (МКТ) для спеціальностей «Право», «Міжнародне право» та магістерський тест навчальної компетентності (МТНК) для кон’юнктурних спеціальностей.

Для проведення тестувань сформують основну, додаткову та спеціально організовану сесії. 

Відео дня

Ті вступники, які з певних причин не зможуть скласти тестування під час основної сесії, зможуть це зробити у наступні сесії.

Для вступу на бакалаврат на бюджетні місця та на контракт для кон’юнктурних спеціальностей враховуватимуться результати НМТ.

За рішенням закладу може бути проведений дистанційно творчий конкурс для спеціальностей «Фізична культура і спорт», «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво», «Дизайн» (за спеціалізаціями «Графічний дизайн», «Дизайн одягу (взуття)», «Дизайн середовища», «Промисловий дизайн»), «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», «Хореографія», «Музичне мистецтво», «Сценічне мистецтво», «Архітектура та містобудування».

Подання документів і підтвердження місця навчання здійснюватиметься через інтернет. Для вступу на контракт на некон’юнктурні спеціальності враховуватимуться лише результати розгляду мотиваційних листів.

Основні етапи вступу на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного):

Зарахування:

Переведення на вакантні місця — до 19 вересня.

 Для вступу до магістратури використовуватимуться:

Основні етапи вступу:

Подання заяв для вступу розпочинається 16 серпня та завершується:

Зарахування:

Буде збережена можливість скористатись спеціальними умовами конкурсного відбору для деяких категорій вступників, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій, детальні механізми вступу для них буде доопрацьовано впродовж травня-червня.

Слідкуйте за інформацією на сайті Міністерства освіти і науки України за посиланням.

Читайте також: 

На Хмельниччину переїздить університет з Харкова

Херсонський університет переїздить до Хмельницького

 

 

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Назар Сидоренко

    Скажіть будь-ласка наприклад я планую поступати на платну форму в Пед Інститут на факультет "Біологія", то чи мені потрібно здавати НМТ?

keyboard_arrow_up