"Зелені уроки" та маски на перерві: у МОН розповіли, яким має бути навчання з 1 вересня

"Зелені уроки" та маски на перерві: у МОН розповіли, яким має бути навчання з 1 вересня
Фото ілюстративне
 • Уже скоро діти повернуться до школи. Щоправда, навчальний процес зазнає деяких змін. Усе через коронавірусну інфекцію.
 • У МОН наразі очікують від головного державного санітарного лікаря затверджені вимоги щодо безпечності у закладах освіти. Деякі із них уже відомі.

У Міністерстві освіти та науки розповіли про підготовку до навчального року. Зокрема у школах пропонують запровадити змішану форму навчання, а учнів та учителів зобов'яжуть носити маски. Про це під час брифінгу  29 липня розповіла заступник міністра освіти та науки Любомира Мандзій

За її словами, нині МОН розробляє онлайн-курс про дистанційне і змішане навчання для учителів,  викладачів закладів професійної освіти, а також для науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти. Його зйомки незабаром закінчаться і його можна буде пройти не лише вдома, але й в школі:

Окрім розробки онлайн-курсу, найближчим часом будуть опубліковані вимоги до навчання в умовах епідемії, затверджені постановою головного санітарного лікаря. Деякі вимоги озвучила Мандзій під час брифінгу.

За її словами, вчителі повинні бути в масках, учням в класах під час уроку можна бути без маски, але під час перерви треба "розуміти про небезпеку, яка нам загрожує".

Також Мандзій зазначила, що МОН рекомендуватиме школам переводити освітній процес на шкільне подвір’я та впроваджувати так звані "зелені уроки" на вулиці. Таким чином діти більше перебуватимуть на свіжому повітрі. Обов’язковою умовою навчання є провітрювання класів.

Окрім цього, за рішенням батьківської спільноти та педагогічної ради, МОН рекомендуватиме переводити класи  на змішане навчання. Це можливість проведення уроку в класі та за допомогою камери. Тобто, вчитель пояснюватиме матеріал для тих, хто в класі та для тих, хто дивиться урок через вебкамеру.

 • "Але це має бути погоджене рішення: сьогодні в школу йдуть одні діти, а завтра – інші, тобто сьогодні одні працюють з використанням дистанційних технологій, а завтра – інші", - пояснила заступник міністра. 

 

 
Коментарі (3)
 • Kraplia Maksym

  Таке враження. що ті , хто складає дані рекомендації ніколи в школі не працювали , не вели 7 уроків у класі , де сидить 36 учнів !!. А хто з них проведе всі ці уроки на вулиці ??!
 • Ігор

  сенс з дистанційного навчання, якщо діти найменьш вразливі до цього вірусу?
 • Ігор

  а сенс носити маски під час перерви? чи це просто для вигляду "що хоч щось робимо"? маска має сенс якщо ви перебуваєте в приміщені не довго, а якщо цілий день - то вона допоможе як мертвому припарка
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up