14 грудня – Наума. Сьогодні просять розуму

14 грудня – Наума. Сьогодні просять розуму
  • 14 грудня християни вшановують пам’ять пророка Наума, якого вважають покровителем школярів.
  • У цей день святого просять доброго та успішного навчання для дітей.

Сьогодні православні вшановують святого Наума Грамотніка. Він є одним з 12 старозавітних пророків. Про нього відомо мало. За переказами, жив пророк у VII столітті до Різдва Христового. 

День пророка Наума можна вважати унікальним. Він присвячений не природі чи містиці, як зазвичай.Тема Наумова дня – освіта, вчення та грамота. Саме Наума вважають покровитель розуму. Навіть ім’я святого свідчить про його причетність до освіти. Адже воно походить від слова "розум".

У народі говорять, - "Пророк Наум наставить на ум".

Вранці 14 грудня йшли у церкву та молилися. Просили благословення для дітей, аби вони добре навчалися.

А у минулі часи з цього дня діти у селах йшли у школу. Люди вірили, якщо на свято пророка почати навчання, то дитина успішно засвоїть знання.

А ось ввечері, 14 грудня, першокласники обов'язково читали буквар. Вважали, що саме тоді вдасться заучити літери найкраще.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
21:32 Графік погодинних відключень світла у Хмельницькому та області на 21 січня 21:01 На Хмельниччині послабне мороз: погода на 21 січня 20:44 Хмельницький попрощався з двома Героями: Олегом Гаврилюком та Русланом Боднарчуком 20:21 Удари по енергетиці: як і навіщо росіяни б’ють по окремих регіонах Від читача 14:03 62 285 пацієнтів отримали амбулаторно-поліклінічну допомогу у КНП «ХОССЦ» протягом 2025 року 19:56 У хмельницькій патрульній поліції є вакансії. Яка зарплата та умови 19:19 На 65 вулицях Хмельницького планово відключатимуть світло 21 січня (АДРЕСИ) 19:18 Новий Porsche та крипта: що задекларувала Крупа після виходу з СІЗО 18:38 У Хмельницькому п’яний водій спричинив ДТП і намагався втекти 18:01 Загинув 17-річний хлопець у ДТП на Хмельниччині 17:18 У Хмельницькому вагітній жінці погрожували через вигаданий борг у $300 тисяч 16:54 «Скринінг здоров’я 40+»: де хмельничани можуть пройти безкоштовне обстеження 16:18 У Хмельницькому фіксують шкідливу якість повітря — коментар фахівців 15:44 Скільки народжень і шлюбів було на Хмельниччині у 2025 році 15:01 У Хмельницькому попрощаються з двома військовими: Василем Міходуєм та Дмитром Токаревим 14:14 Втік після вироку: до України екстрадували жителя Хмельниччини 13:29 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій на Хмельниччині: які зарплати пропонують 12:49 Загроза паралічу в 15 років: Кирило з Хмельниччини потребує допомоги photo_camera 12:07 У Хмельницькому планують обмежити рух електросамокатів у парках 11:24 Загинули військові з Хмельниччини: Олег Ковтун, Микола Новіцький, Олександр Чернецький
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up