23 листопада — День пам’яті жертв голодомору

23 листопада — День пам’яті жертв голодомору
Фото "УНІАН"
  • У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. 

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні відзначають День пам’яті жертв голодоморів. Відповідний указ про запровадження пам'ятної дати підписав президент України, підтримавши ініціативу громадських організацій, міністерства культури і мистецтв, Державного комітету у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення, пише dilovamova.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років. Зі 195 країн світу актом геноциду Голодомор 1932-1933 років в Україні на міждержавному рівні, крім України, визнають 15 держав-членів ООН і держава Ватикан.

Читайте також: Скорботна хода та тематичний флешмоб: хмельничани вшанують жертв Голодоморів

 

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
16:17 Планові та аварійні відключення світла у Хмельницькому (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 15:12 На Кам’янеччині розшукують 78-річну Валентину Редіну: прикмети 14:13 Кого найчастіше обирають хмельничанки для ведення вагітності: ми дізналися 13:01 Для роботи світлофорів у Хмельницькому виставлять генератори Від читача 18:52 Аксесуари для ритуалів та біодобавки: поліцейські припинили діяльність двох груп шахраїв 12:14 На Хмельниччині у січні зафіксували 34 випадки обмороження людей 11:17 У Волочиському професійному ліцеї відкрили нову майстерню за 2,3 мільйона гривень 10:15 Які збитки понесли громади Хмельниччини внаслідок російських обстрілів у 2025 році 09:00 Курс валют у Хмельницькому на сьогодні, 8 лютого (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 18:31 Стане холодніше: погода 8 лютого на Хмельниччині 18:08 У боях загинули військові з Хмельниччини: Ігор Кучерявий, Сергій Писарівка, Яків Поліщук 17:41 Юного бійця з Кам’янця-Подільського відзначили нагородою Міноборони 17:15 На Хмельниччині ввели критичні обмеження електропостачання
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up