Благовіщення 2025: дата за новим календарем, традиції та заборони

- Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з 12 головних урочистостей у християн.
Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з найважливіших церковних свят. Цей день вважається третім за важливістю після Великодня та Різдва. Воно знаменує момент, коли архангел Гавриїл приніс Діві Марії благу звістку про народження Спасителя.
Що означає свято Благовіщення?
Назва свята походить від слів «блага звістка». За переказами, коли Діва Марія читала в Книзі пророка Ісаї про прихід Месії, перед нею з’явився архангел Гавриїл. Він повідомив, що саме вона стане матір’ю Сина Божого, який врятує людство.
Коли буде Благовіщення у 2025 році?
Благовіщення має фіксовану дату й завжди святкувалося 7 квітня. Однак після переходу Православної Церкви України та Української Греко-Католицької Церкви на новоюліанський календар у вересні 2023 року більшість релігійних свят змінили свої дати, змістившись на 13 днів назад.
Тому відтепер Благовіщення святкують 25 березня. Водночас християни, які дотримуються старого календаря, відзначатимуть його 7 квітня.
Традиції Благовіщення: що можна і що заборонено робити
Благовіщення зазвичай припадає на Великий піст, а іноді — на Світлу седмицю. У цей день у храмах проходять урочисті богослужіння, а віруючі звертаються до Діви Марії з молитвами про здоров’я, захист, прощення гріхів та Божу благодать.
Існує гарна традиція освячувати в церкві насіння для майбутнього врожаю, адже вважається, що в цей день Бог благословляє землю та все живе.
Що заборонено робити на Благовіщення:
- Працювати по дому: прати, прибирати, шити;
- Працювати в полі чи на городі;
- Сваритися, лихословити та ображати інших;
- Давати в борг або щось позичати з дому;
- Вінчатися, адже під час Великого посту шлюби не укладають.
Хоча церква не вводить суворої заборони на працю, вважається, що цей день краще присвятити молитві, відвідуванню храму та духовному очищенню.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Якось це тхне сектанським настроєм…..
Християни знаходяться при Домі Отця, при Церкві, а не в різних згромадженнях….