Частина з них – випускники, на яких по поверненню чекають іспити. А поки майбутні офіцери набувають важливого досвіду на практиці.
Про те, як служиться на кордоні з окупованим Кримом, «ВСІМ» розповів заступник начальника факультету правоохоронної діяльності та правознавства, полковник Ігор Катюк. Він саме повернувся з кордону, куди їздив передавати допомогу для прикордонників.
- Ми відвезли поповнення матеріальних ресурсів. Допомогу нам надала місцева самооборона, вони і організували цю поїздку. Одночасно з нами були оператори від «Поділля-центру» та «Ексклюзиву», генеральний директор Олена Павлюк, вокально-інструментальний гурт «Висота» з Красилова, який дав концертну програму, - розповідає Ігор Катюк. – Я дякую їм і хочу подякувати начальнику мотоманевреної групи Олександру Луцькому, його заступникам та начальнику штабу, і, звичайно, батькам курсантів та курсантам – це дійсно ті люди, на яких розраховує сьогодні наша країна.
- До моєї великої радості я побачив те, що я хотів побачити. Я побачив не розгублених молодих людей, а досвідчених прикордонників. Але, за великим рахунком, різниці між тими, хто виїхав, і тими, хто лишився, – немає. Четвертий курс, до речі, місяць назад тільки приїхав зі стажування. І от поїхали на ще одне «стажування». Досвіду в них достатньо. Зараз вони виконують програму навчальної практики. Умови, в яких несуть службу курсанти, достатні для того, аби усвідомити, що на кордоні жартів немає. Настрій у персоналу чудовий. Пообіцяли, що повернуться після повного виконання усіх поставлених завдань.
Так само з моменту виїзду на місці знаходяться і офіцери, які несуть службу разом з курсантами. Живуть прикордонники на території колишньої середньої школи, яку в їхнє розпорядження надала місцева влада.
- Умови для проживання достатні, щоб виконувати поставлені завдання з належною якістю, - говорить полковник. – Начальник мотоманевреної групи, керівництво забезпечують відпочинок персоналу. У кожного курсанта є місце, де він може відпочити, прийняти душ. Вода холодна, але над цим вже працюють. Раз на тиждень для всього персоналу організовується банний день, відведена спеціальна палатка, є машина для підігріву води. Дівчат немає, лише юнаки. Такі умови проживання не для дівчат. Та хочу відзначити, що наші курсантки перебували на стажуванні на кордоні у Західному, Північному регіональних управліннях. Другий курс вже повернувся, третій повернеться з дня на день. Стажування відбувалося протягом місяця. Вони не входили до складу мотоманеврової групи, але так само виконували практичні завдання.
З місцевими у прикордонників повне порозуміння. Військовим допомагають у побуті – приносять консервації, а прикордонники, у свою чергу, у вільний час облаштовують територію біля школи, за необхідністю можуть допомогти місцевим.
За словами Ігоря Катюка, хлопцям всього вистачає.
- Якщо брати норми харчування, то вони виконані у повному об’єкті. Додаткове харчування – це наше українське сало, мед, варення, згущене молоко. І курсанти, і офіцери – всі знаходяться у одному приміщенні, за одним столом. Різниці немає – чи це полковник, чи рядовий, всіх годує одна кухня. Готують смачно.
На території, яку займають прикордонники, облаштували польову капличку. Служать там і місцеві, і отці з подільського краю. До Великодня у закладі обіцяють підготувати вітання – аби ті, хто несуть службу, не відчували себе обділеними. Але що саме це буде, поки не говорять – мовляв, сюрприз.
Служба налагоджена цілодобово – одні заступають, інші повертаються на відпочинок. Коли буде наступна зміна, у академії поки не говорять. А тим часом у курсантів є й приємні клопоти.
- Скоро відбудеться розпис моєї курсантки, яка знаходиться у пункті постійної дислокації – у Національній академії, та курсанта, який знаходиться у мотоманевреній групі у Херсонській області, - розповідає полковник Катюк. – Це заплановано на пасхальні свята. Я особисто говорив з цим курсантом, він звернеться до начальника мотоманевреної групи, і, я думаю, це питання вирішиться позитивно, вони зможуть побратися, як запланували. Життя на місці не стоїть.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.