Хмельницьким псевдо-волонтерам "світить" до 7 років позбавлення волі

Хмельницьким псевдо-волонтерам "світить" до 7 років позбавлення волі
  • За статтею 201-2 ККУ, тим хто збагачується за рахунок благодійності й волонтерських організацій передбачається від 5 до 7 років позбавлення волі.

Про те, які санкції торкнуться крадіїв та спекулянтів товарами з гуманітарної допомоги та волонтерськими послугами, повідомили на сайті Хмельницької обласної прокуратури.

“Люди, ризикуючи власним життям, намагаються своїми благородними вчинками допомогти іншим заради їх спасіння. При цьому не чекають за це ні моральної, ні, тим паче, матеріальної винагороди.” - повідомили у матеріалі.

Кримінальний кодекс України за доповненою статтею 201-2 "Використання під час дії воєнного стану гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги не за цільовим призначенням, а саме з метою отримання прибутку або власного збагачення" визначає строк покарання від 5 до 7 років позбавлення волі.

Відео дня

Окрім того, засуджені за цією ж статтею не мають права обіймати певні посади. У них також може бути конфісковане майно.

«В той час, коли люди потерпають від нестачі елементарних речей, таких як їжа, медикаменти, засоби особистої гігієни, одяг, а наші військові гинуть, відстоюючи суверенітет та цілісність нашої держави, є й ті, хто цинічно намагається нажитись на чужій біді. Прокуратура не закриє очі на такі ганебні факти! Кожного псевдоволонтера буде притягнуто до кримінальної відповідальності! Закликаємо усіх повідомляти про такі випадки до правоохоронних органів, щоб жоден негідник не залишився безкарним!» - говорить очільник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник. 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up