«Мама надіялася, що він у полоні»: у Хмельницькому попрощалися із Хуршедом Муміновим

«Мама надіялася, що він у полоні»: у Хмельницькому попрощалися із Хуршедом Муміновим
  • Чоловік переїхав із Таджикистану в Україну підлітком. 

  • Отримав українське громадянство. 

  • У 2023-му добровільно став на захист держави – того ж року загинув. 

  • Нещодавно його тіло ідентифікували за тестом ДНК.

«На щиті» повернувся ще один захисник з Хмельницької громади. Це – 40-річний Хуршед Мумінов. Чоловік родом із Таджикистану. З родиною переїхав в Україну, коли був ще підлітком. Отримав українське громадянство. Проживав у Книжківцях. Добровільно мобілізувався у квітні 2023 року. У листопаді того ж року – зник безвісти. Як потім стало відомо – того дня він загинув. Його тіло вдалося ідентифікувати за допомогою ДНК-експертизи. Розповідаємо історію захисника. 

Був доброю та чуйною людиною

Хуршед Мумінов народився 7 жовтня 1983 року в Душанбе, Таджикистан. Сам мусульманин. Громадянська війна в рідній країні стала приводом до переїзду родини в Україну. Він був ще підлітком. Ріс майбутній захисник у Книжківцях, там і здобув середню освіту. 

— Ця проклята орда (росія, – прим.автора) – це першопричина громадянської війни в Таджикистані. Вони тому й приїхали сюди. До того ж мама мала українське коріння, — розповів товариш Хуршеда, військовослужбовець з позивним «Ромео». 

Відео дня

Перед тим, як вступити до лав ЗСУ, Хуршед працював на будівництвах, меблевій фабриці, посезонно — в ремонтно-дорожній фірмі. Товариш розповів: Хуршед був дуже доброю, чуйно людиною, завжди готовим прийти на допомогу. 

Його родич, дядько Василь розповів: Хуршед був життєрадісною і приємною людиною. 

– Він був веселий, життєрадісний. Мусульмани вони приємні. Його батько в Душанбе, але був приїхав. Вони такі, добродушні люди. Приємні. 

Мати сподівалася, що він у полоні 

Віддати шану загиблому військовослужбовцю прийшла й хмельничанка Раїса. Вона товаришувала з родиною захисника. 

— Він дуже добряща дитина була, добра, за мамою дуже стояв. До всіх добре відносився. Йому тільки жити й жити. 

Хуршед мав українське громадянство. Пройшов строкову службу. Добровільно став на захист України у квітні 2023-го. Служив у 60 окремій механізованій бригаді. 

— Він мобілізувався сам. Поради просив в мене, в мами. Таке рішення він прийняв у 2023 році – змінити своє життя. Він відслужив строкову службу. Він дуже хотів. І коли пішов на підготовку, вже через тиждень дзвонить і розповідає: то автомати розібрали, то міни показували. Йому було це цікаво, був в захваті. На жаль, так трапилося й довго не був на війні. Людина віддала своє життя за батьківщину. Найдорожче, що в нього було — життя, — зазначив «Ромео». 

29 листопада 2023 року захисник зник безвісти. Як розповіла Раїса, всі сподівалися, що він живий — просто потрапив у полон. 

— Він мені дзвонив 20 листопада 2023-го. В Донецькій області він був. Казав, що там таке робиться, війна, страшно. Я пішла в церкву. Поставила свічку. А 29 числа він пропав. Мама не знала, все надіялася, що він в полоні. А виявилося, що загинув він 29 листопада 2023 року. Саме тоді, коли пропав безвісти. В мами зв’язок перервався. Ми її дуже підтримували, — додала жінка. 

Першу ДНК-експертизу провели пів року тому. Остаточно встановити особистість захисника вдалося минулого тижня. 

У військовослужбовця залишилася мати, батько, молодший брат, дружина та двоє дітей. Поховали захисника на Алеї Слави у мікрорайоні Ракове. 

Читайте також: 

Троє військових повертаються «на щиті» на Хмельниччину. Хто вони

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (16)
  • Аліна Віт
    Вічна пам'ять Героям!
  • Ира Подлюк
    Вічна і світла пам'ять Герою України
  • Yevgena Kozarenko
    Вічна пам'ять Герою. Співчуття рідним
  • Любов Лучко Бучинська
    ЦАРСТВО НЕБЕСНЕ ГЕРОЮ, СПІВЧУТТЯ РІДНИМ.

keyboard_arrow_up