На Хмельниччині на півтора місяця заборонять ловити раків

На Хмельниччині на півтора місяця заборонять ловити раків
Фото ілюстративне

 

 • Чому саме у серпні-вересні раки найбільш вразливі та їх треба захищати?

 • Порушників заборони будуть штрафувати.

 • Цікаві факти про раків.

На Хмельниччині з 15 серпня по 30 вересня 2022 року буде діяти заборона на вилов раків під час їх другої линьки. 

Як пояснює пресслужба Хмельницької ОВА, метою заборони є захист раків. Під час линьки  вони найбільш вразливі. Панцир у раків надзвичайно міцний – він заважає повноцінно рости. Раки скидають не лише його, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому просторі, тому в цей період вони зовсім незахищені.

У водоймах області спостерігається дві линьки раків – у травні та серпні, але в молодих – щоразу при рості та розвитку. Линька триває від кількох годин до однієї доби. Формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

Відео дня

За вилов раків під час заборони передбачені покарання: від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Порушники також відшкодують завдані рибному господарству збитки. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3332 грн.

Цікаві факти про раків

 • Річковий рак веде нічний спосіб життя. Вдень він ховається у нірці, глибиною до 25 см, яку сам вириває на дні водойми. Річковий рак дихає зябрами. Всього є 3 види річкових раків, і всі вони зустрічаються на території України.
 • Живуть раки 15-20 років і можуть досягати 20-25 см завдовжки. Раків називають «санітарами водойм». Вони дуже чутливі до забруднення води, тому місця, де вони водяться, говорять про екологічну чистоту цих водойм.
 • Самець рака вживає їжу 1-2 рази на день, а самка один раз в три дні, але при цьому жіноча особина в обсягах з’їдає більшу кількість їжі ніж самець. 90% раціону членистоногих – це рослинна їжа і тільки 10% становить тваринна білкова їжа.
 • Під час линьки оновлюється не лише захисний панцир, але ще й органи травлення, разом із зябрами. Крім того, в цей період рак заново відрощує втрачені кінцівки.
 • Річкові раки стають статевозрілі після 3-4 років. Самка здатна відкласти до 600 яєць, а процес їх виношування займає шість місяців. Втративши хвіст рак завжди гине. Це пов’язано з тим, що хвіст є основним інструментом пересування у воді, саме з його допомогою відбувається спливання на поверхню для отримання кисню.

Добірка фактів підготовлена завдяки сайту Харківського рибоохоронного патруля.

Читайте також: На Хмельниччині незаконно виловлюють рибу та раків

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (6)
 • Наташа Матвійчук

  Красавчик

  Іванна Борецька reply Наташа Матвійчук

  Наташа Матвійчук один
 • Іванна Борецька

  А що вони ще є????

  Іванна Борецька reply Іванна Борецька

  Vladimir Zislis це було колись.

  Vladimir Zislis reply Іванна Борецька

  Іванна Борецька Якихось 30 років томи мені їх  вБерездові приносили відрами

  Iryna Oliynyk reply Іванна Борецька

  Є, щойно перевірила. На Olx багато оголошень, раків продають живими. Локації: Летичів, Шепетівка, Кам'янець-Подільський.

keyboard_arrow_up